Kasy fiskalne w warsztatach już nie dziwią

Za sprawą Rozporządzenia Ministra Finansów z listopada 2014 roku, stosowanie kas fiskalnych stało się obowiązkowe w większości warsztatów i wulkanizacji. Właściciele i pracownicy przedsiębiorstw tego typu powinni wydawać paragony za wykonanie usługi lub sprzedaż towaru (np. części). Czy pamiętasz o tym, aby odebrać rachunek od mechanika?

 

Z punktu widzenia klienta odbiór paragonu z kasy fiskalnej nie jest obowiązkiem. Należy to raczej traktować jako przywilej, gdyż dokument ten ma duże znaczenie. Co więcej, konsument, który odbiera paragon fiskalny, wspiera budowanie silnej gospodarki.

 

Paragon to nie tylko zwykły wydruk z kasy fiskalnej

Często zapominasz o tym, aby odebrać paragon fiskalny? Zupełnie nie zwracasz uwagi na ten dokument? Warto zmienić nastawienie! Paragon jest bowiem potwierdzeniem tego, że przedsiębiorca, który powinien korzystać z kasy fiskalnej, prowadzi swoją działalność uczciwie i odprowadza należne podatki. Co za tym idzie, odbierając paragon, zyskujesz większą szansę na to, że zakup będzie zgodny z umową. Dokument tego typu daje także możliwość łatwiejszego skorzystania z ewentualnej reklamacji lub zwrotu towaru.

 

W listopadzie pierwsze losowanie loterii paragonowej

Nagłówek wyjaśnia tu wszystko. Za sprawą loterii paragonowej, która wystartuje jesienią 2015 roku, odbieranie paragonów nabierze nowego znaczenia. Mówiąc wprost, paragon fiskalny wydany przez sprzedawcę, także w warsztacie samochodowym lub punkcie wulkanizacji, da szansę na wygranie samochodu, tabletu lub notebooka.

Loteria paragonowa jest akcją koordynowaną przez Ministerstwo Finansów. Resort, poprzez zachęcenie konsumentów do odbierania dowodów sprzedaży, chce nie tylko budować świadomość społeczną, ale także walczyć z tzw. szarą strefą. Należy jednak podkreślić, że nagrody będą rozlosowywane jedynie spośród paragonów fiskalnych wystawionych na kwotę co najmniej 10 zł. Do loterii nie będzie można zgłosić np. rachunków kelnerskich oraz potwierdzeń płatności kartą.

 

Źródło: https://www.pckf.pl/ / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: