Zrobili z Hondy Civic Type R pickupa

Świat motoryzacyjny pełen jest dziwnych projektów, których większość jest jedynie efektem godzin pracy przy komputerze. Co innego, gdy takie twory są prawdziwe i jeżdżą po drodze. Poznajcie Civic Type R Project P!

 

Aż ciężko w to uwierzyć, ale są ludzie, którzy na to wpadli. I tak w brytyjskiej fabryce w Swindon pewien zespół postanowił przerobić Hondę na pickupa i wystartować w SMMT Test Days.

 

222 Zrobili z Hondy Civic Type R pickupa

 

To co widzicie na zdjęciach to dwudrzwiowy, dwumiejscowy pickup z paką, na którą wpakujecie małe co nie co. Co ważniejsze tył auta wygląda prawie seryjnie. Mamy oryginalny bodykit z pięknym wydechem i światła jak z hatchbacka.

A jak to wszystko jeździć? Niedużo gorzej niż hot hatch, ponieważ ma te same podzespoły – silnik, napęd, skrzynia. Dzięki temu do setki rozpędza się w mniej niż 6 sekund i pędzi 265 km/h. Ostro, co nie?

 

honda civic type r pick up 2 Zrobili z Hondy Civic Type R pickupa

 

Konrad Stopa

 

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: