Znamy osiągi nowego BMW i4

BMW i4 ma być klasycznym sedanem, mającym nawiązać konkurencję z Teslą. Oto dane dotyczące jego mocy oraz zasięgu.

Model i4 będzie rozwinięciem elektrycznej gamy BMW. Jego wygląd wciąż nie jest znany, wiadomo jednak, że będzie to średniej wielkości sedan mający rywalizować z Teslą Model 3. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, dlatego warto przyjrzeć się niedawno opublikowanym informacjom na temat napędu nowego EV od BMW.

Zgodnie z nimi BMW i4 będzie wyposażone w baterie o pojemności 80 kWh i legitymować się mocą na poziomie około 530 koni mechanicznych. Dzięki temu ma się ono rozpędzać do 100 km/h w ciągu 4 sekund i osiągać maksymalną prędkość równą 200 km/h. Osiągi te w przypadku i4 będą przekazywane na wszystkie 4 koła. Co ciekawe, debiutująca w tym modelu modułowa płyta podłogowa umożliwi również napędzanie jedynie przedniej lub tylnej osi.

BMW podkreśla, że baterie wykorzystane w i4 będą należeć do rodziny Generation 5, która charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami oraz skróconym czasem ładowania. Wykorzystując 150 kW ładowarkę, możliwe będzie osiągnięcie poziomu 80% w nieco ponad 30 min, a dodanie 100 kilometrów zasięgu zajmie jedynie 6 min. Zgodnie z normą WLTP, maksymalny zasięg auta wyniesie 600 kilometrów.

Premiera nowego modelu ma nastąpić w 2021 roku. Będzie ona poprzedzona debiutem BMW iX3, które jako pierwsze skorzysta z technologii zawartych w i4.

fot. Autocar
Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.