Znamy ceny Mercedesa eVito

Moda na samochody elektryczne nieustane rośnie w siłę. Jeszcze nie tak dawno elektryczne BMW i3 było sensacją na ulicach. Obecnie tego typu pojazdy nie budzą już aż takich emocji. Teraz na ulicach polskich miast coraz częściej można spotkać nawet całkiem duże, rodzinne samochody elektryczne. Jednym z najnowszych modeli tego typu jest Mercedes eVito. Centrala niemieckiej marki w Polsce właśnie podała ceny swojej nowości.

Elektryczna odmiana Mercedesa Vito praktycznie nie różni się niczym od zwykłej spalinowej wersji. Jedyną wyraźną różnicę znajdziemy pod maską. Elektryczny Mercedes napędzany jest silnikiem o mocy 150 kW. Energia magazynowana jest przez akumulatory litowo-jonowe umieszczone nisko w podwoziu. Wspomniany silnik pozwala na rozpędzenie auta do maksymalnej prędkości w wysokości 160 km/h.

20c0155 004 1024x682 Znamy ceny Mercedesa eVito

Ceny eVito startują od 310.990 złotych. Wraz z samochodem otrzymujemy pokładową ładowarkę o mocy 11 kW, która jest chłodzona wodą. Mercedes eVito Tourer występuje w dwóch wariantach długości. Pierwsza z nich mierzy 5140 mm a wersja extra długa mierzy zaś aż 5370 mm.

Paweł Oblizajek
fot. Mercedes

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.