Znalezione: Opel Corsa B kombi. Jedyna taka!

Do tej pory nie wiedziałem o istnieniu odmiany kombi Opla Corsy B. To ogłoszenie doprowadziło do odświeżenia wiedzy na temat tego modelu Opla.

Świat motoryzacji nie przestaje mnie zaskakiwać. Taki Opel Corsa B – wydaje się, że nie ma w nim nic ciekawego, zaskakującego ani wartego uwagi przez dłużej niż 0,6 sekundy. Tymczasem wystawione TUTAJ ogłoszenie spowodowało, że musiałem aż uruchomić Google i w konsekwencji napisać artykuł na bloga.  Oto jeden z wrocławskich komisów jak gdyby nigdy nic sprzedaje Opla Corsę B w odmianie kombi. Widzieliście kiedyś coś takiego na ulicy? Ja nigdy!

Znając polskie ogłoszenia samochodowe i starych wyjadaczy OTOMOTO aż dziw bierze, że opis jest tak skromny. W końcu jest to faktycznie JEDYNA TAKA w całym serwisie Corsa B. Aż prosi się o pełen ekscytacji opis z dużą dozą zapewnień, że auto już wkrótce będzie cenionym youngtimerem. Tymczasem dowiadujemy się tylko, że auto ma OC i jest “sprawne, jeżdżące”.

912968742 1 1080x720 17 kombi wroclaw

Drugi stopień wtajemniczenia

Z ciekawości zacząłem drążyć temat i okazało się, że Corsa B w kombi była oferowana w Europie tylko 2 lata (1999-2000) i tylko na rynek włoski. To by znaczyło, że jakąś część swojego istnienia spędziła na południu – to by tłumaczyło liczne obcierki i niedoskonałości lakieru. Auto wyposażone jest w silnik diesla 1.7 konstrukcji Isuzu. Jeśli przebieg podany w ogłoszeniu jest prawdziwy, znaczy że motor niedawno się dotarł i przeżyje ten samochód.

Drążyłem temat dalej i dowiedziałem się, że produkowano to auto m.in. w Chinach i Argentynie i to właśnie z fabryki w Rosario importowano to auto do włoskich dealerów. Na rynkach południowoamerykańskich Opel Corsa B znana jest jako Chevrolet Sail lub od 2005 roku jako Chevrolet Classic. Klepali to auto na rynek brazylijski, urugwajski i inne aż do 2016 roku, a wygląda tak:

Chevrolet Classic 1.6 LT Wagon 2011 16804092887

Trzeci stopień wtajemniczenia

Z innych ciekawych/absurdalnych wersji poczciwej Corsy znalazłem jeszcze jedną, o której grzechem byłoby nie napisać. W Australii to auto było sprzedawane jako Holden Barina. Ogólnie GM pchało na Antypody takie miejskie auta jakie akurat miało i nazywało to Barina. Najpierw Bariną był zrebrandowany Suzuki Swift, potem właśnie Corsa, a następnie zrebrandowany Chevrolet Aveo, czyli tak naprawdę Daewoo.

Wracając do meritum to Holden Barina był klepany także ze szmatą zamiast dachu. Musicie to zobaczyć, a potem już dość internetów na dziś.

1998 Holden Barina SB Cabrio convertible 21680377273

Bartłomiej Puchała
fot. WikiMedia, OTOMOTO.pl

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.