Zmiany w modelu Mazda CX-5

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca bieżącego roku. Chociaż Mazda nie zapowiadała liftingu modelu CX-5, to w samochodów z roku modelowego 2022 możemy się spodziewać kilku nowości.

Jedną z długo wyczekiwanych nowości jest tryb Off-Road, który sprawia, że prowadzenie na nieutwardzonych i śliskich nawierzchniach ma być pewniejsze. Wspomniany tryb dostępny będzie w niektórych poziomach wyposażenia z napędem i-Activ AWD.

Oprócz zmian stylistycznych, które objęły przód z przeprojektowanymi zderzakami, nowym, bardziej trójwymiarowym grillem i charakterystycznym kształtem skrzydła oraz modyfikacje przednich i tylnych lamp wprowadzono również dwie całkowicie nowe wersje.

2022 Mazda CX 5 Newground Zircon Sand Statyczne 1 1024x683

Linie Newground rozpoznamy po srebrnym wykończeniu zderzaka przedniego i tylnego oraz listew drzwiowych, czarnymi obudowami lusterek, zielonymi akcentami kolorystycznymi w przednim grillu oraz 17 lub 19-calowymi felgami. We wnętrzu znajdziemy się zamszowa tapicerka przeszytą zieloną nicią. Warto dodać, że obudowy klatek wentylacji są w tym samym kolorze.

2022 Mazda CX 5 Newground Wnetrze 1 1024x683

Wersja Homura na początek stawia na sportowy, błyszczący czarnym wykończeniem przedni grill. Dodano do tego charakterystyczne skrzydło dolnej części zderzaka, nadkoli, listew drzwiowych i lusterek drzwiowych, nadając nadwoziu naprężony, atletyczny wygląd. 19-calowe felgi ze stopów lekkich pokryto są czarnym lakierem metalicznym, a wlot powietrza zawiera wyróżniające się czerwone akcenty. Czerwone elementy w postaci przeszyć zdobią także wnętrze a więc czarne skórzane fotele, kierownicę, dźwignię zmiany biegów i panele boczne drzwi.

2022 Mazda CX 5 Newground Zircon Sand Statyczne 5 1024x683

Najważniejszą zmianą dotyczącą wyposażenia, która znajdziemy we wnętrzu nowej Mazdy CX-5 2022 to moduł bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego w standardzie Qi, umieszczony w konsoli środkowej.

Na Mazdę CX-5 z roku modelowego 2022 można już składać zamówienia u dealerów. Cena tego modelu zaczyna się od 120 900 zł za wersję KAI z benzynowym silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 165 KM.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.