Złomowanie i sprzedaż starego auta do skupu – czy warto?

Pozbycie się starego samochodu niekoniecznie musi wymagać wielkiego zachodu. Co więcej, złomując lub sprzedając auto do skupu, możemy również zyskać nieco gotówki. Jakie jeszcze są korzyści płynące z pozbycia się auta wymienionymi sposobami? I dlaczego swoje stare auto warto oddać w profesjonalne ręce? O tym będziemy pisać w dzisiejszym artykule.

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Perspektywa zyskania paruset złotych na sprzedaży starego auta lub jego części, wydaje się atrakcyjna. Niestety wiele z nas pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż w niektórych przypadkach proceder ten może być nie do końca zgodny z prawem.

Sprzedaż starego auta do prywatnego właściciela wg naszego wyobrażenia powinna się zakończyć jego przerejestrowaniem. Zdarzają się, jednak sytuacje, gdy nowy właściciel nie podejmuje się tej czynności, a sprzedane auto, wciąż zarejestrowane na nas, może być wykorzystane do popełnienia przestępstwa.

Sprawa “nie wygląda różowo” również w przypadku samodzielnej sprzedaży poszczególnych komponentów samochodowych. Sam demontaż może być szkodliwy dla środowiska naturalnego i grozić karami finansowymi, a nawet pozbawieniem wolności.

 

Skup aut – dlaczego warto skorzystać?

Sprzedaż starego auta w skupie jest legalną i bezpieczną opcją dla pozbycia się starego auta – twierdzi właściciel skupu aut w Warszawie Mieczysław Kozak. Oddając auto do skupu nie musimy martwić się o stan techniczny, czy wizualny auta. O wykonanie niezbędnych napraw zadbają już technicy w skupie. Mycie auta, a także odświeżenie jego tapicerki, również pozostaje poza kwestią naszego zainteresowania.

Transakcja sprzedaży auta do skupu ogranicza się do podstawowych formalności, a wszystkie dokumenty przygotowują już pracownicy skupu. W rezultacie w ciągu maksymalnie godziny do ręki otrzymujemy gotówkę, a problem znalezienia kupca na nasze stare auto przestaje już być naszym zmartwieniem.

 

Kasacja pojazdów i jej zalety

Kiedy cena naszego auta na wolnym rynku bądź też w skupie, nie jest zbyt wysoka, jest to najprawdopodobniej znak, iż czas rozważyć złomowanie auta. Oddanie starego samochodu do pobliskiej Stacji Demontażu Pojazdów, również wiąże się z dodatkowym napływem gotówki.

Autokasacja pozwoli nam na uzyskanie od 300 do 1000zł “żywej” gotówki. Indywidualną ceną SDP oblicza na podstawie właściwej masy pojazdu zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. Auto powinno mieć, co najmniej 90% swojej masy początkowej, w przeciwnym razie za każdy brakujący kilogram SDP, może odliczyć część pieniędzy z podstawowej wyceny.

Przed wizytą w SDP warto wyposażyć się w dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne starego auta. Będą one niezbędne do dokonania transakcji.

 

Postaw na szybkie i bezpieczne transakcje

Korzystając z usług firm zajmujących się skupem aut, czy Stacji Demontażu Pojazdów, możemy być pewni, że nasze transakcje związane z pobyciem się starego samochodu, nie przysporzą nam dodatkowych zmartwień. Brak trudnych do przewidzenia prawnych konsekwencji oraz szybkie uzyskanie gotówki za stary pojazd, to powody, dla których warto korzystać z usług specjalistów w zakresie sprzedaży i demontażu aut.

 

Źródło: http://autokasacja-warszawa.pl / art. ekspercki

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: