Zaskakujący sukces Citroena C5 Aircross w Indiach

Indie nie należą do bogatych krajów. Pomimo tej niezbyt pozytywnej opinii Citroen odniósł tam ogromny sukces. Jego autorem jest najnowszy model – C5 Aircross. Samochód zadebiutował tam 7 kwietnia br. Już po miesiącu sprzedaży udało się skompletować aż tysiąc zamówień na wspomniany model.

Bardzo duża ilość zamówień zaskakuje tym bardziej, gdy spojrzymy na cenę samochodu. Delikatnie mówiąc nie należy ona do najniższych. Ceny pojazdu rozpoczynają się od około 150.000 złotych. C5 Aircross w Indiach jest oferowany wyłącznie z silnikiem Diesla o pojemności 2.0 l który generuje 177 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Wspomniana jednostka współpracuje z 8-stopniową skrzynią automatyczną.

new citroen c5 aircross 3 1024x576

Wspomniany model produkowany jest w lokalnym zakładzie w Tamil Nadu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie modelem zdecydowano o trzykrotnym zwiększeniu produkcji. Miesięczna produkcją wynosiła do tej pory 280 sztuk.

Jeszcze w tym roku w Indiach zadebiutuje nowy C3. Model ten będzie się różnił od europejskiej wersji nie tylko wymiarami ale również wyglądem i technologią.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Citroen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.