Zapach w samochodzie – jaki odpowiedni?

Produkty zapachowe do samochodu to dość delikatna kwestia. Mało kto lubi po wejściu do auta zostać “uderzonym” intensywnym zapachem wanilii czy sosny. Te silne aromaty zostawiają na naszych ubraniach długotrwały ślad, wnikają we włosy, osadzają się w nosie. Nawet miłośnicy zapachów świeżo pieczonego ciasta mają z nimi problem. Dlatego wybierając zapachy dla samochodu warto robić to bardzo wnikliwie i nie ulegać pokusie zielonej choinki i waniliowego wypieku.

Na czym polega sztuka zapachu sensualnego? 

Zapach do samochodu zawsze jest syntetyczny. Składniki to imitacje zapachów, które dobrze znamy i które sobie cenimy. Jednak sztuka wytwarzania wzorcowego produktu polega na tym, aby odświeżacze powietrza zmieniające środowisko wewnątrz auta nie uderzały gwałtownie swoim zapachem. Aromatyczne zawieszki do samochodu działają w sposób zbliżony do klasycznych perfum lub też do cech funkcjonowania naszego zmysłu zapachu. A to oznacza, że wsiadając do pojazdu, w którym stosuje się zapachy fresso, aromaty docierają do nas bardzo powoli i na swój różnorodny sposób. Najpierw pojawiają się nuty najlżejsze, delikatne i zróżnicowane, by następnie przejść do zapachu uwalniającego się bardzo powoli. W ten sposób rozróżniamy kolejne zapachy, które zmieniają atmosferę w pojeździe, ale powolny sposób ich uwalniania nie drażni i nie absorbuje naszych zmysłów. 

Perfumy dla samochodu wytrawne, słodkie lub obojętne

Każdy z nas ma odmienne upodobania zapachowe. Zapach może zachwycić, ale można go również znienawidzić. Dlatego receptura odświeżaczy powietrza w samochodzie musi przewidywać każdą reakcję. Dla miłośników zapachów o głębokim aromacie i powolnym uwalnianiu się poszczególnych jego warstw, sprawdzą się zapachy owocowe, śliwkowo-różane z dymną nutą uzupełnioną świeżymi akcentami kwiatowymi. Zapach zamknięty w buteleczce z atomizerem aplikuje się na drewnianą, chłonną zawieszkę. Zawieszka sprawia, że zapach utrzymuje się na niej wiele dni i uwalnia bardzo powoli, dając tylko złudzenie zapachu. 

Dla miłośników zapachów ziołowych pasuje aromatyczna mieszanka przypraw i ziół na bazie lawendy, drewnianych zapachów i nuty rukwi wodnej. Do tego odrobina delikatnej wanilii, podkręcającej tylko ciepły charakter zapachu. Tego rodzaju zapachy, bliskie naszym codziennym, wszechobecnym w domach, nie wyróżniają się na tle naszych przyzwyczajeń a jednocześnie adaptują się do nich, sprawiając, że dobrze się wśród nich czujemy, ale prawie ich nie zauważamy. 

Polskim producentem złożonych zapachów, składających się z kilku warstw, podobnie jak perfumy jest firma Fresso (sprawdź jej produkty) https://fresso.pl

Da amatorów słodkich zapachów, a ich jest znacznie więcej niż miłośników zapachów wytrawnych, doskonałym będzie zapach do samochodu na bazie aromatu drzewa sandałowego z wanilią oraz migdałami. Warstwę świeżości w tym zapachu nadają aromaty owocowe-kwiatowe, budowane na zapachu gruszki i kwiatów pomarańczy. Delikatna nuta ostrego pieprzu sprawia, że zapach nigdy nie będzie przesłodzony i mdły. To ciepły, aromatyczny perfum do samochodu, który zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. 

Odświeżacze powietrza do samochodu to dzisiaj codzienność, jednak ich wybór nie powinien być przypadkowy, musi łączyć przyzwyczajenia i gusty zapachowe każdego użytkownika auta. 

Źródło: Fresso / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy