Zakup samochodów online – nowy trend

Nowy samochód może być wielką radością i marzeniem wielu kierowców. Jak jednak znaleźć ten najlepszy? Kupno samochodu w Polsce nie należy do najprostszych zadań, bo na kupujących może czekać wiele zagadek, problemów i wyzwań. Wiele z nich można uniknąć kupując auto online. Jakim cudem?

Osobiście kupowałem samochód kilka razy i zawsze wiązało się to z pewnymi przygodami. A to czekała mnie ogromna wycieczka, by zobaczyć ukochane auto po kilku godzinach jazdy paręset kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Czasem koniec transakcji wymagał wiele negocjacji lub sporego czasu spędzonego przed komputerem, by sprawdzić setki egzemplarzy dostępnych na portalach aukcyjnych. Czy jest szansa tego uniknąć?

Kupno samochodu przez internet

Oczywiście można tego wszystkiego uniknąć idąc na łatwiznę i kupić nowy samochód w salonie. Owszem wymaga to poświęcenia trochę czasu i pieniędzy, ale przynajmniej odchodzi szereg problemów z danym egzemplarzem. Przynajmniej w teorii.

Wygodniej więc siąść przed smartfonem lub komputerem, znaleźć dane auto na portalu typu Carvago i kilkoma kliknięciami stać się właścicielem danego modelu. Brzmi to bajecznie prosto, ale wyobraźcie sobie, że ma nawet sens.

Peugeot 3008 300 KM 37 1024x682

Peugeot z Gdańska

Teoretycznie mieszkam w Krakowie, pracuję na etacie i jedyne moje wolne dni to weekendy. Znalazłem Peugeota 3008, który mnie interesuje, ale jego właściciel jest przedsiębiorcą, który mieszka pod Gdańskiem i nie ma za wiele prywatnego czasu. W tej sytuacji skorzystanie z takiego pośrednika ma wiele korzyści.

Po pierwsze samochód może wam sprawdzić rzeczoznawca, który zwróci uwagę na rzeczy, które człowiek czasem przeoczy. A to malowany element, a to wyciek oleju, a to szarpanie skrzyni biegów. Tak sprawdzone auto, potwierdzone certyfikatem na pewno łatwiej przełknąć.

Po drugie wycieczka do Gdańska to koszty. Moje jako podróżującego i później ściągnięcia auta kilkaset kilometrów do domu. A tak pośrednik przetransportuje auto pod dom bez żadnego problemu.

Dodatkowe plusy

Poza tym kupując auto przez Internet (na odległość) masz 14 dni by samochód oddać. Dokładnie tak samo jakbyś kupował spodnie z sieciówki.

Drugim plusem sprawdzenia auta przez specjalistę jest półroczna gwarancja, więc nawet gdyby zrobił to pobieżnie zawsze później można to naprawić.

Czy to jest popularne?

Kupno samochodu online w Europie staje się sporym trendem. Na portalach tego typu na Starym Kontynencie można kupić auto z grupy nawet miliona samochodów. Zaglądając w statystyki szacuje się, że co piąty nowy pojazd w Polsce sprzedaje się przez Internet. Biorąc pod uwagę szalejącą ciągle pandemię nie ma się co dziwić, więc liczba ta może się jeszcze zwiększyć.

I w sumie się temu nie dziwię, bo coraz częściej zakupy robimy online, a auta już rzadko kiedy traktujemy jako własność i długotrwałe dobro na wiele lat.

Dyskusja

komentarzy