Zakup firmowego auta na kredyt. Jak to wygląda w praktyce?

Przed zakupem auta, jako potencjalni klienci, zawsze rozważamy wszystkie za i przeciw. Przedsiębiorczy Polak – konsument chce kupić jak najtaniej i jak najlepiej. Podejście to wydaje się w pełni zrozumiałe, dlatego tym bardziej warto się zastanowić, czy zakup auta w kredycie może – wbrew pozorom – okazać się strzałem w „10”.

Większa przestrzeń – więcej możliwości

Coraz więcej osób zastanawia się, czy nie warto wziąć kredytu na auto firmowe. W większości firm, część floty to standardowe samochody osobowe, niektóre z nich to auta z tzw. kratką, co sprawia, że automatycznie zakwalifikowane są one, jako auta ciężarowe.

Jednak w każdej firmie, czy to produkcyjnej czy usługowej, prędzej czy później trzeba coś przetransportować – nie zawsze są to wyprodukowane towary, czasem zwykłe materiały biurowe, promocyjne, większe zakupy lub nowe meble do firmy. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej przekonują się do zakupu nieco większego auta dostawczego. Do kierowania tego typu pojazdu wystarczy posiadanie prawa jazdy w kat. B.

Jeśli jako przedsiębiorca nie dysponujesz dużą ilością gotówki, a na potrzeby własnej firmy planujesz zakup samochodu, to rozwiązaniem może być kredyt na auto firmowe. Na rynku znajdziesz mnóstwo ofert, jak choćby tę – http://www.vwuzytkowe.pl/pl/oferta-specjalna-i-finansowanie/oferta/kredyty.html na Volkwagena Caddy. Zresztą można wziąć również kredyt na Volkswagen Amarak, czy też kredyt na Volkswagen Transporter. W wyborze modelu kluczowe będą realne potrzeby naszego przedsiębiorstwa, ale warto myśleć przyszłościowo, bo zakup auta to, jakby nie patrzeć, poważny wydatek.

Decydując się na tego typu inwestycję konieczna jest kalkulacja biznesowa. Na przykład kredyt na VW Transporter staje się opłacalny dla kredytobiorcy tylko wtedy, kiedy mamy pewność, co do niskich, miesięcznych rat, a prowizja bankowa wliczona jest w kwotę kredytu.

Wymagania do kredytu na samochód

Aby otrzymać kredyt na samochód firma musi nie tylko wykazać się zdolnością kredytową, ale również przedstawić szereg dokumentów. W zależności od instytucji finansowej zakres wymagań może się różnić, ale do podstawowych należą:

  • Dokument identyfikujący kredytobiorcę,
  • Dokument samochodu (jeśli jest),
  • Dowód ubezpieczenia samochodu,
  • Zaświadczenie o zarobkach,
  • Dokumenty o niezaleganiu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i w Urzędzie Skarbowym.

Dla wielu potencjalnych kredytobiorców dobry kredyt na auto to taki, który daje nam:

  • gwarantowaną wartość odkupu samochodu,
  • promocyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych: OC, AC, Assistance, NNW już za 2,9% wartości auta,
  • ubezpieczenie Bezpieczna Spłata z Ubezpieczeniem Ryzyka Utraty Pracy,
  • pomoc doradcy w salonie podczas załatwiania formalności związanych z kredytem,
  • szybką decyzję kredytową.

 

Wyższy komfort życia

Dziś posiadanie auta nie jest wyznacznikiem luksusu czy też zamożności, a po prostu ma za zadanie podnieść nam komfort życia. A to staje się możliwe biorąc na przykład kredyt na samochód firmowy, który doskonale sprawdza się dla drobnych przedsiębiorców, może pełnić funkcję auta rodzinnego, a do tego z racji niewielkich rozmiarów, umożliwia wygodne poruszanie się w centrum dużych miast.

Źródło: Materiały prasowe (art. sponsorowany)

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: