Zakończenie sezonu Cars & Coffee Poland – Katowice 2017

… a właściwie Jastrzębie Zdrój 2017. Bo to tam w Pałacu Borynia odbyło się ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu Cars & Coffee Poland.

Po otwarciu sezonu w warszawskim Rozalinie, spotkaniu w okolicach Wrocławia oraz przyjemnym dniu w trójmieście nadszedł czas na zakończenie sezonu 2017 spotkań obfitych w kawę oraz egzotyczne samochody.

Zakończenie było najskromniejszym tegorocznym eventem. Plany pokrzyżowała w dużej mierze pogoda. Przez kilka poprzedzających imprezę dni padał deszcz, co skutecznie zniechęciło sporą część uczestników do wyciągnięcia swoich oczek w głowie z garażu. Trudno im się zresztą dziwić, takie warunki nigdy nie zachęcają do dalekich podróży, a co dopiero tak niecodziennymi autami, których po prostu szkoda.

 

cars and coffee katowice 13

 

W spotkaniu uczestniczyło 45 samochodów na pokładzie których znaleźli się goście z 6 państw. Wszyscy uczestnicy wypili około 120 filiżanek przepysznej kawy a dwóch szczęśliwców… przeleciało się nad okolicą helikopterem. Były to osoby wylosowane przez organizatorów. Podobne atrakcje czekały na gości podczas pierwszego z tegorocznych wydarzeń w Pałacu Rozalin w okolicach Warszawy.

 

cars and coffee katowice 11

 

Tradycyjnie oprócz kawy na gości czekał również lunch, który zjeść mogli na terenie urokliwego, XVIII-wiecznego Pałacu Borynia.

Gdybym miał wymienić najciekawsze auta tej edycji imprezy zdecydowanie postawiłbym na dwie generacje Rolls-Royce’a Phantom’a majestatycznie zaparkowane obok siebie, Alfę Romeo 4C Spider, Acurę NSX oraz Alpinę B6 2.7 E30 (jedna z 67 wyprodukowanych!).

Nie pozostaje nam nic innego niż trzymać kciuki za pogodę i czekać do wiosny na otwarcie kolejnego sezonu Cars & Coffee Poland. Poprzednie wydarzenia pokazały, że mamy w Polsce kawał naprawdę ciekawej motoryzacji, który warto od czasu do czasu przewietrzyć, zebrać w kupę i pokazać szerszej publiczności, bo daje to niesamowity efekt.

Zapraszam do krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

Tekst: Arkadiusz Jurczewski

Zdjęcia: https://cars.coffee/en/find-events/cars-and-coffee-katowice-2017

Strona Cars & Coffee Poland na FBhttps://www.facebook.com/carsandcoffeepoland/

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.