Zabezpieczenie swojej floty – inwestycja w przyszłość

Właściciele firm transportowych, zwłaszcza tych dużych, potrzebują narzędzi, które pozwolą im nie tylko kontrolować swój biznes, ale również zmniejszyć potencjalne ryzyko związane z jego prowadzeniem. Obecnie na rynku pojawiły się firmy, które są im w stanie to zapewnić.

Przedsiębiorcy zajmujący się prowadzeniem firm transportowych borykają się na co dzień z różnymi problemami związanymi ze swoją działalnością. Im większą flotę pojazdów posiadają tym trudniej jest im ją kontrolować. Sprawdzenie uczciwości i lojalności zatrudnianych pracowników również nie jest łatwym zadaniem. Na rynku istnieją jednak systemy oraz zabezpieczenia, które mogą pomóc w rozwiązaniu kilku problemów tego typu.

 

Monitoring pojazdów i kierowców

Jednym z urządzeń, które znacznie podnosi bezpieczeństwo prowadzonego przez nas interesu oraz zmniejsza ewentualne nieprzewidziane koszty są systemy kamer proponowane przez firmę FleetsCompare. Do dyspozycji mamy różne typy urządzeń, które możemy montować zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu naszych pojazdów. Dzięki ich zastosowaniu możemy kontrolować w jaki sposób zatrudniany przez nas kierowca się przemieszcza np. czy robi to w sposób bezpieczny i zgodny z kodeksem ruchu drogowego. Poza tym w razie ewentualnej kolizji mamy do dyspozycji nagranie, na którym bez problemu będziemy mogli wskazać osobę odpowiedzialną za wypadek. Oszczędzi nam to mnóstwo czasu i niepotrzebnych nerwów. Unikniemy zbędnych i czasochłonnych wyjaśnień oraz bez większych problemów otrzymamy odszkodowanie. Nagrania wykonane przy pomocy tego typu kamer są od pewnego czasu z powodzeniem wykorzystywane przez polską Policję i uznawane jako dowód w sprawie.

 

Polisa jedna dla wszystkich

Kolejnym udogodnieniem jakie znajdziemy na stronie www.fleetscompare.com jest możliwość hurtowego ubezpieczenia wszystkich swoich samochodów. Skorzystanie z tej usługi pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu potrzebnego na dokonanie wielu formalności u kilku innych przedstawicieli. Daje nam to również możliwość otrzymania korzystnej ceny, malejącej wraz z ilością aut objętych ubezpieczeniem. Będzie to więc bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców posiadających w swojej firmie dużą ilość pojazdów różnego rodzaju.

 

Lokalizacja położenia i stanu pojazdów

Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym coraz częściej w firmach transportowych, jest wyposażenie całej floty pojazdów w nadajniki GPS. Dzięki nim możemy bardzo dokładnie kontrolować swoich kierowców, sprawdzając jakie trasy pokonują w ciągu dnia. Często pozwala to na wyeliminowanie problemu wykorzystywania bezprawnie samochodów służbowych przez pracowników do swoich prywatnych celów. Ponadto GPS pozwala na dokładne określenie miejsca. w którym aktualnie znajduje się pojazd. Jest to bardzo pomocne np. w momencie ewentualnej kradzieży. Ułatwia to odnalezienie zguby i szybkie rozwiązanie sprawy. Nadajnik tego typu może być zastosowany nie tylko w samochodzie osobowym, ale również na naczepie pojazdu, która bywa bardzo często łupem złodziei (w szczególności kiedy jest załadowana towarem). Pracodawca zyskuje również możliwość kontroli zużycia paliwa. Jest to o tyle istotne, że coraz częściej spotykamy się z problemem tzw. “upustu” paliwa ze zbiorników dużych pojazdów.

Jak widać urządzenia tj. rejestratory GPS czy kamery montowane w samochodach mogą w znaczący sposób wpłynąć zarówno na oszczędności w naszej firmie jak i na poprawę bezpieczeństwa kierowców i pojazdów, którymi się przemieszczają. Ich montaż nie jest może najtańszy, ale z pewnością jest to inwestycja, która zwróci się w bardzo krótkim czasie. Wystarczy np. tylko jedno zarejestrowane przez kamerę w naszym samochodzie zdarzenie drogowe dzięki, któremu udało nam się otrzymać odszkodowanie lub odzyskany w wyniku kradzieży towar znajdujący się na skradzionej naczepie. W ofercie znajdującej się na stronie www.fleetscompare.com znajdziemy również wiele innych ciekawych rozwiązań, które mogą okazać się pomocne dla posiadaczy zarówno dużych jak i małych firm transportowych.

 

Źródło: Fleetscompare / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: