Za chwilę zadebiutuje nowy Volkswagen Arteon

24 czerwca to oficjalna data prezentacji nowego Volkswagena Arteona. Dzień ten zdradzi nam również wersję R tego modelu oraz rodzinną odmianę kombi, a raczej shooting Brake.

Do tej pory Volkswagen Arteon to jednak wersja nadwoziowa – sportowe i czterodrzwiowe coupe z drzwiami bez ramek. Trzeba przyznać Niemcom, że akurat ten rodzaj aut robią całkiem nieźle. Duża maska i dość spora różnica między normalnym Passatem wychodzi Arteonowi na dobre. Nowa wersja wyróżniać się będzie zwłaszcza we wnętrzu, gdzie zadebiutuje system infomedialny z nowego Golfa. Podobny będzie też design deski rozdzielczej

2020 06 04 14 58 47 2021 vw arteon.jpg obraz JPEG 2362×878 pikseli — Skala 65 1024x370

Arteon R

Na szczęście plotki mówią o wersji R, która zdecydowanie będzie bardziej agresywna niż obecna 280-konna benzyna z pakietem wizualnym R-line. Mówi się nawet o 330 KM z silnika 2.0 TSI, więc trzymamy kciuki. Do tego odpowiednie otoczenie dodatków do karoserii.

Arteon Shooting Brake

Takiej odmiany brakowało, ponieważ dumni rodzice, którzy nie lubią SUVów z chęcią pojeździliby szybkimi i ładnymi kombi. W tej roli ostatnio świetnie odnajdują się odmiany shooting brake. Niby kombi, a jakoś trochę ładniejsze. Owszem nie są tak praktyczne, ale zabiorą na swój pokład i tak więcej niż wersje bez nowoczesnego kufra. Arteon w takim odzieniu na pewno znajdzie na siebie chętnych.

Auto w salonach pojawi się pod koniec 2020 roku.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: