Z Wrocławia na Mazury w poszukiwaniu rowerowych szlaków

Planujesz choć w czasie urlopu zmienić otoczenie i wyjechać z Wrocławia w poszukiwaniu ciekawych szlaków rowerowych? Idealnym kierunkiem są Mazury, które obfitują w liczne rowerowe szlaki, na których znajdziesz atrakcje historyczne oraz sportowe. Nie czekaj – pakuj swój rower do samochodu i wyrusz na poszukiwanie rowerowych przygód.

 

Jak przetransportować rowery?

Droga z Wrocławia na Mazury musi potrwać, dlatego warto zadbać o to, by transportowane rowery były odpowiednio zabezpieczone. Dzisiaj transport rowerów przez zmotoryzowanych nie jest żadnym problemem, bowiem na rynku dostępnych jest kilka rodzajów platform i uchwytów, dzięki którym bezpiecznie i wygodnie przewieziesz jednoślady. Najskuteczniej sprawdzają się bagażniki rowerowe na hak. W sklepie Motoautko.pl znajdziesz ich szeroki wybór: https://www.motoautko.pl/pol_m_Bagazniki-rowerowe_Uchwyty-na-hak-9735.html . Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na platformę na dwa, trzy czy cztery rowery.

 

Gdzie pojeździć na Mazurach?

Mazury to rejon, w którym znajduje się ponad czterdzieści wyznaczonych szlaków rowerowych o różnym poziomie trudności. Krajobraz obfituje tam w liczne drogi asfaltowe oraz szutrowe, tereny płaskie oraz pofałdowane. Dlatego na Mazurach swoje ulubione trasy znajdzie każdy rowerzysta, niezależnie od wprawności, doświadczenia, wieku oraz sprzętu, jakim dysponuje.

 

Z Giżycka do Giżycka – malowniczo-historyczno-sportowy szlak

Jednym z najciekawszych szlaków rowerowych jest 66-kilometrowa trasa wokół jezior Kisajno, Dargin i Łabap. Ogromny plus szlaku to fakt, że jest on zapętlony, dlatego nie musisz wracać tą samą drogą ani podczas powrotu korzystać z transportu jednośladów przy pomocy innego środka. Trasę możesz przejechać w ciągu jednego dnia lub skorzystać po drodze z różnych atrakcji i rozłożyć ją dwa dni. Trasa jest niezwykle malownicza, przebiega bowiem w miejscu, w którym łączą się jeziora Mamry oraz Dargin, zapewniając rowerowym turystom niezwykle piękne widoki.

 

Jaki rower najlepiej sprawdzi się na tej trasie?

Jako że większość trasy wiedzie przez drogi wyasfaltowane lepiej sprawdzi się tu rower crossowy niż góral. Jeśli natomiast zdecydujesz się na nocleg po drodze lub skorzystanie ze sportowych atrakcji wodnych, najlepszy okaże się rower trekkingowy, na którym bez problemu przewieziesz nieco więcej bagażu.

 

 

Atrakcje historyczne

Mazury to rejon, w którym znajdują się liczne atrakcje historyczne związane z II Wojną Światową. Największą z nich jest znajdujący się w Gierłoży Wilczy Szaniec, czyli główna kwatera Adolfa Hitlera, w której przywódca III Rzeszy spędził w trakcie wojny ponad dwa lata. W czasie odwiedzin ruin Wilczego Szańca zniszczonego przez Armię Czerwoną w styczniu 1945 roku, poznasz zaskakujące fakty związane z historią II Wojny Światowej i roli, jaką kwatera odgrywała podczas planowania działań wojennych przez nazistów.

Na trasie w okolicy miejscowości Pozedrze znajduje się również polowa kwatera Heinricha Himmlera, jednego z przywódców nazistowskich Niemiec. W Sztynorcie zobaczysz siedemnastowieczny pałac rodu Lenhdorffów, którym zachwycą historyczne elementy architektoniczne oraz zdobnicze wnętrzarstwo.

 

Atrakcje sportowe

Sztynort to z kolei atrakcyjny port, w którym możesz wypróbować swoich sił w sportach wodnych, takich jak żeglarstwo, kajakarstwo czy wioślarstwo. Jest to także idealne miejsce dla wędkarzy. Niezbędny sprzęt znajdziesz w tamtejszych wypożyczalniach. Lato to również sezon muzycznych imprez szantowych.

 

Źródło: Motoautko.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: