Z wizytą w serwisie Volvo

Stosunkowo do niedawna Polacy dość nieufnie spoglądali na ASO, które dla wybranych jawiło się niesłusznie jako zło wcielone. Szkodliwe, niepoparte dowodami legendy uderzały w certyfikowane warsztaty, działające według ścisłych zaleceń producenta. Dopiero po odwiedzeniu ich osobiście niemal każdy zmieniał swoje dotychczasowe zdanie.

W poszukiwaniu dobrego serwisu

Dopóki większość z nas poruszała się starszymi pojazdami, zakupionymi na rynku wtórnym, mało komu zależało na ich rzetelnym serwisowaniu. Korzyści z tego tytułu zdawały się niewielkie, ponieważ gwarancja już dawno nie obwiązywała, a przyszły nabywca kilkunastoletniego auta zwracał uwagę przede wszystkim na cenę. Z czasem jednak przesiedliśmy się do nowych samochodów, o które warto było zadbać, by przy ewentualnej odsprzedaży uzyskać satysfakcjonującą kwotę. W takim momencie pojawiał się dylemat, czy dokonywać napraw i wymian eksploatacyjnych w którymś z przydomowych warsztatów lub pojechać samochodem do autoryzowanego serwisu? Rozsądek kazałby wybrać drugą opcję, ponieważ tylko wtedy gwarancja będzie nadal obowiązywać. Jej znaczenie jest szczególnie istotne w początkowym okresie użytkowania pojazdu, kiedy mogą ujawnić się jakieś usterki. Raczej nikt nie chciałby usuwać ich z własnej kieszeni, dlatego lepiej oddać auto w ręce ASO, gdzie mechanicy wiedzą, jak zabrać się za każdą z napraw. Kilka razy w roku przechodzą oni specjalne szkolenia, na których poszerzają swoją wiedzę.

To miejsce budzi zaufanie

Wielu z nas ma tak, że niechętnie rozstaje się ze swoim samochodem na dłużej. Niestety czasem jest to niezbędne, by wykonać pewne czynności serwisowe. Znacznie łatwiej jest nam to uczynić, kiedy możemy na ten czas uzyskać pojazd zastępczy. Odwiedzając serwis Volvo, możemy być pewni, że obsługa zaproponuje nam takie rozwiązanie. Nabywcy aut z segmentu premium mają prawo żądać najwyższego standardu w tym zakresie. Równie dobrze mogą odczekać w komfortowych warunkach na zakończenie naprawy. Po jej zakończeniu klient otrzymuje fakturę, na której ma wyszczególnione informacje na temat wykonanych prac oraz użytych części. Na jej podstawie można także dochodzić ewentualnych roszczeń. Każdy, kto chciałby się więcej dowiedzieć na temat serwisu Volvo w Warszawie, powinien zaglądnąć na stronę: http://domvolvo.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/dlaczego-autoryzowany-serwis/. Tam można znaleźć między innymi niezbędne dane kontaktowe, by ustalić termin i szczegóły planowanej wizyty. Czas oczekiwania na ogół nie jest długi.

Kiedy cenimy sobie fachowość i chcemy, by nasze Volvo służyło nam bezawaryjnie przez długie lata, to powinniśmy korzystać wyłącznie z autoryzowanych serwisów. Tylko tam wykwalifikowani mechanicy będą w stanie dokonać ewentualnych napraw, bez narażania się na utratę gwarancji udzielonej przez szwedzkiego producenta.

Źródło: Volvocars-partner / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: