Z gry na ulicę – Mercedes AMG Vision GT

O tym projekcie pisali wszyscy. To dziwne, ponieważ samochód zadebiutował w wirtualnym świecie gier komputerowych. Rozumiem, że komputery opanowują świat, ale aż tak?

Chodzi oczywiście o serię Gran Turismo, która cieszy się ogromną popularnością i to nie tylko wśród młodzieży. Mercedes postanowił to wykorzystać i zaproponował swoją wizję sportowego auta przyszłości.

Na początku mogliśmy zobaczyć jedynie stojący prototyp w skali 1:1, który nawiązuje do legendarnego 300 SL Gullwig. Wielki grill i obłe kształty to znaki rozpoznawcze tego modelu. Uzupełnieniem jest wszędobylskość LED-ów oraz maksymalnie obniżone zawieszenie z dużymi kołami.

 mercedes benz amg vision gran turismo concept photo 557398 s 1280x782

Wirtualnie auto napędzane jest silnikiem V8 z 585 KM i 800 NM. Imponujące osiągi jak na lekki samochód (1385 kg). Ale co z tego, skoro to tylko gra komputerowa?

Otóż Mercedes ostatnio ogłosił, że powyższe nadwozie zostanie wyprodukowane w ilości 5 sztuk. Bazą będzie SL AMG, a koszt takiego przebrania to jedyne… 1,5 miliona Euro.

Konrad Stopa

761657950541762250

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: