Wystawianie faktur w warsztacie samochodowym i nie tylko!

Posiadając warsztat samochodowy bądź wulkanizacyjny, który oprócz świadczonych usług oferuje sprzedaż części samochodowych czy opon warto posiadać sprawdzony program do faktur. Dobre narzędzie pozwoli, w krótkim czasie przygotować podstawowe rodzaje faktur czy paragon fiskalny. Udokumentowanie sprzedaży i usług to ważna czynność, który towarzyszy prowadzonemu biznesowi. Jaki program będzie zatem najlepszy?

Fakturowanie proste i trwające kilka minut

Mało kto lubi wystawiać dokumenty. Przeważnie proces ten kojarzy się z czymś żmudnym i pracochłonnym. Jak przyśpieszyć pracę i udokumentować transakcje zawierane z kontrahentami? Wystarczy dobry program do fakturowania. Takim z pewnością jest program Faktura Small Business Handel. To narzędzie, które umożliwi przygotować faktury w kilka minut. Wszystko za sprawą specjalnie wbudowanych opcji. Użytkownik wystawi fakturę VAT, bez VAT, proformę, korektę, fakturę zaliczkową, końcową, paragon fiskalny itp. Przygotowanie dokumentów trwa kilka chwil z uwagi na automatyczne opcje. Program FSBH pobierze dane klientów z CEIDG po wpisaniu nr NIP firmy. Podobnie pobierany jest kurs waluty z NBP, jeżeli wystawiana jest faktura w obcej walucie. Następnie dokumenty można wysłać e-mailem do kontrahentów. Program pozwala także dowolnie oznaczać dane i tworzyć kartoteki towarów i klientów co znacznie ułatwia pracę w przyszłości.

Wystawianie faktur z magazynem

Wszelkie części samochodowe i potrzebne narzędzia do pracy można uporządkować w magazynie, który został dołączony w postaci specjalnego modułu do programu. Użytkownik może wprowadzić towary na magazyn za pomocą np. faktur zakupowych, następnie na bieżąco sprawdzać ich stany. Program do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel wskaże braki towarowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej będzie można przeprowadzić inwentaryzację. Program pozwala także na przygotowanie dokumentów magazynowych. Ciekawą opcją jest funkcja kompletacji towarów. Z magazynu pobiera są poszczególne produkty np. części samochodowe, które następnie tworzą komplet widoczny jako jeden produkt na przygotowanej fakturze dla klienta. To wygodne rozwiązanie i często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Zastanawiając się nad wyborem programu do fakturowania warto przyjrzeć się więc programowi Faktura Small Business Handel. To proste i funkcjonalne narzędzie do pracy, które ją znacznie ułatwia.

Źródło: Mega-tech / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: