Poznaliśmy wyniki sprzedażowe grupy Renault za 2019 rok. Plany na 2020 też.

Grupa Renault z roku na rok odnosi kolejne sukcesy na rynku motoryzacyjnym. Skąd ten sukces? Czy najbliższy rok będzie równie ciekawy?

W zeszłym roku w Polsce zostało zarejestrowanych 76 000 nowych samochodów wchodzących w skład grupy Renault (Renault + Dacia). Oznacza to ponad 18% wzrost w stosunku do 2018 roku, w którym zarejestrowano 64 126 aut z grupy.

Renault Clio 5 1024x768 Poznaliśmy wyniki sprzedażowe grupy Renault za 2019 rok. Plany na 2020 też.

Skąd taki sukces?

Tak jak w poprzednim roku za dużą część sprzedaży odpowiada Dacia Duster, Renault Clio oraz Renault Captur. Dwa ostatnie dopiero co zyskały nowe odsłony. Można więc spodziewać się, że w tym roku sukces marki zostanie powtórzony, a słupki sprzedaży ponownie poszybują w górę.

Nie można również zapominać o coraz prężniej rozwijającym się rynku aut elektrycznych. W Europie, Renault zajmuje drugą pozycję wśród marek sprzedających osobowe auta elektryczne. Wyprzedza ich jedynie Tesla. Na trzecim miejscu jest Nissan. W segmencie aut dostawczych Renault króluje – Kangoo ZE miało w zeszłym roku 36,6% udziału w rynku. Oprócz niego na podium znalazł się Nissan Nv200 oraz StreetScooter.

Renault Captur 12 1024x678 Poznaliśmy wyniki sprzedażowe grupy Renault za 2019 rok. Plany na 2020 też.

Jakie nowości czekają na nas w 2020 roku?

Oprócz nowego Captura, którego mieliśmy okazję już dla Was testować dwukrotnie (możecie o nim poczytać tu i tu), Francuzi mają w planach wprowadzenie na rynek elektrycznej wersji Clio i Captura oraz odświeżonego Renault Espace, Renault Megane oraz Megane Grandtour (w wersji hybrydowej). Z prezentacji Renault Polska wywnioskować można, że w tym roku czekać nas będą jeszcze 2 premiery, a kolejne 2 planowane są na przełom roku 2020/2021. Renault nie ogłosiło jednak oficjalnie o jakie modele chodzi. Jeżeli miałbym obstawiać będzie to nowe Renault Clio R.S., Renault Talisman, Dacia Sandero oraz Dacia Dokker.

Renault Clio RS 18 1 1024x683 Poznaliśmy wyniki sprzedażowe grupy Renault za 2019 rok. Plany na 2020 też.

Tu jeszcze stare i limitowane, ale według mnie będzie nowe.

Tekst: Arkadiusz Jurczewski
Zdjęcia: Karol Majewski, Bartek Kawalczyk, Arek Jurczewski

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.