Wyjazdy za granicę – jakie ubezpieczenie warto posiadać?

Osoby, które wybierają się na dłuższy pobyt za granicą powinny liczyć się z tym, iż potrzebne będzie ubezpieczenie turystyczne, które pokryje ewentualne koszty związane z leczeniem bądź też utratą bagażu czy zniszczeniem wartościowego sprzętu. Polisy ubezpieczeniowe są za granicą więc mile widziane – po więcej sprawdź link.

Czym kierować się przy wyborze polisy turystycznej?

Dobre polisy ubezpieczeniowe potrzebne są wielu osobom, które planują wyjazd za granicę. Tego rodzaju polisy niezbędne są nie tylko tym, którzy wyjeżdżają w celu wakacyjnego relaksu, ale także osobom uczestniczących w wyjazdach szkoleniowych lub służbowych. Z uwagi na cel podróży ubezpieczenia posiadają różny okres obowiązywania i karencji.

Dla przykładu osoby, które wyjeżdżają poza granice naszego kraju stricte turystycznie mogą wykupić polisę ubezpieczeniową, która obejmuje ochronę przez 7 lub 14 dni, a dla wszystkich. Ci, którzy planują uczyć się bądź pracować towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały polisy obowiązujące nawet przez 12 miesięcy czyli okrągły rok! W dzisiejszych czasach można dopasować ubezpieczenie wedle potrzeb, a więc np. dzieci, które uczą się poza Polską mogą być objęte ochroną w okresie roku szkolnego, a studenci podczas roku akademickiego lub popularnego na całym świecie programu Erasmus. Firmy, które wysyłają swoich pracowników w delegację często wykupują polisy chroniące przez konkretną liczbę dni w roku.

Co zapewnia ubezpieczenie?

  • transport turysty do kraju w momencie rozpoczęcia działań militarnych lub zamachu terrorystycznego
  • opieka i wsparcie medyczne w wypadku zachorowania na choroby tropikalne
  • pomoc w przypadku zagubienia rzeczy osobistych oraz  ważnych dokumentów
  • opłacenie kosztów związanych z leczeniem chorób przewlekłych
  • opłacenie kosztów związanych z pobytem w szpitalu oraz transportu medycznego do kraju, jeżeli taki jest konieczny
  • zwrot kosztów związanych z utratą bagażu lub zniszczeniem wartościowego sprzętu, który turysta zabrał ze sobą (np. sprzęt elektroniczny lub sportowy)

Wszelkie incydenty, które są podobne do tych wymienionych wyżej zgłasza się do ubezpieczyciela korzystając ze specjalnej infolinii, dzięki czemu możliwe jest wygodne i szybkie skorzystanie z niezbędnej pomocy medycznej. W przypadku takiego zgłoszenia lekarz powinien udzielić potrzebnej pomocy zaledwie w przeciągu kilku godzin. W przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu i konieczności wykonania operacji w momencie zagrożenia życia wszelkie koszty z tym związane zostaną pokryte dzięki wykupionej wcześniej polisie.

Źródło: insurancechoice.co.uk / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: