Wygodne buty zimowe do auta od Dainese

Buty zimowe- tak można nazwać model St Fulcrum C2 od Dainese.  Buty szyte w całości ze skóry, produkowane z myślą u wygodzie kierowcy podczas dalszych podróży uwzględniając warunki.


 
Co sprawia że buty od Dainese sprawują się tak dobrze? Są to mocne i szczelne szwy, które nie przepuszczają wiatru, impregnowana skóra zapewniająca całkowitą wodoszczelność oraz warte szczególnej uwagi- podszycie Gore-Tex. Materiał Gore-tex ma dwojakie zadanie, z jednej strony ma zapewnić dobrą wentylację stopy co w zimie jest równie ważne jak ogrzewanie, przepocone ciało znacznie szybciej się wyziębi bez względu na ocieplenie. I po drugie ma całkowicie uszczelnić but pod względem warunków pogodowych co znaczy dosłownie tyle, że nie przepuszcza nawet kropli wody z zewnątrz. Dla naszej wygody zastosowano również wstawki elastyczne pozwalające na bezproblemowe ugięcie nogi

 

Poza komfortem, ważnym elementem odzieży motocyklowej jest oczywiście ochrona.

 

W tym wypadku nie ma żadnych innowacji, zastosowano raczej standardowe protektory, chociaż na plus należy zaliczyć, że są one formowane termicznie dzięki czemu ich odporność na wszelkie uderzenia jest znacznie większa gdyż materiał w trakcie obróbki nie był poddawany dużym naprężeniom a przy okazji są one idealnie dopasowane do kształtu stopy. Poza oczywistym protektorem kostki oraz golenia, ST Fulcrum C2 posiadają usztywniony wierzch buta połączony z przednim protektorem palców. Jego zadaniem jest nie tyle ochrona stopy co ułatwienie operowania dźwignią zmiany biegów. Sam materiał zewnętrzy zaopatrzony jest w kluczowych miejscach w utwardzone wstawki chroniące go przed wycieraniem się lub rozdarciem. Nieco sztywniejsza niż w zwyczajnym bucie podeszwa również posiada swoje specjalne „wspomaganie”, mianowicie przy jej produkcji zastosowano materiały czyniące ją antypoślizgową, na wypadek gdyby zdarzyło się nam trafić na rozlaną plamę oleju . W przypadku oblodzonej drogi, zachowanie równowagi nie powinno dawać nam złudnego poczucia bezpieczeństwa, wtedy lepiej odpuścić sobie podróż motocyklem.

 

Teraz troszkę w kwestii samego wyglądu.

 

Projektanci Dainese uznali, że kluczem do sukcesu jest w tym wypadku prostota. Same buty nie wyróżniają się specjalnie, ot zwykła czarna skóra, jedyne elementy świadczące o ich niezwykłości to wspomniane już wstawki na wierzchniej części stopy oraz niewielkie wytłaczane logo producenta umieszczone na goleniu, potektorze kostek oraz z tyłu nad piętą. Dodatkowo możemy zauważyć dwa nieduże, białe odblaski umieszczone również z tyłu. W teorii mają one poprawić bezpieczeństwo jednak gdy nosimy spodnie zakrywające but, nic nam to nie daje.

 

Podsumowując, buty Dainese ST Fulcrum C2 to buty idealne na jesienne lub wiosenne przejażdżki, sprawdzają się idealnie podczas dłuższych wypraw. Ich budowa zapewnia ciepło ale jednocześnie wentylację a specjalna membrana Gore-Tex dba aby nie zaszkodziły nam deszcze. Możemy więc bez przeszkód czerpać pełną przyjemność z jazdy. Ten jak i wiele innych modeli butów motocyklowych znaleźć można w asortymencie sklepu MCS Online.

 

Źródło: MCS Online / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: