Wyciek informacji o nowym RS6 plus

Audi na swojej stronie przedwcześnie opublikowało informacje o RS6 na sterydach. 

O tym, że samochód trafi do produkcji wiadomo było już od jakiegoś czasu. Potwierdził to zresztą Stephan Reil, dyrektor quattro GmbH. Nikt nie spodziewał się jednak, że będzie mógł ujrzeć to auto bez kamuflażu na oficjalnej stronie… Audi. Mówi się, że firma z Ingolstadt wyskoczyła z tą informacją przedwcześnie, ale wydaje mi się, że nie może być tu mowy o pomyłce. Audi po prostu rozpoczęło w ten sposób kampanię reklamową.

180 1024x625 Wyciek informacji o nowym RS6 plus

 

Co wiemy o aucie? W sumie wszystko. Z zewnątrz pozostanie taką samą RS6, a jedyną zmianą będzie odpowiednio wzmocniony silnik. 4-litrowe V8 rozwinie teraz astronomiczną moc 600 KM! To o 40 więcej, niż generuje z tego samego silnika “cywilna” RS6. Czekamy na odpowiedź Mercedesa!

A tymczasem popatrzcie na RS6 na drodze:

 

Adam Gieras

fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM Audi A3 1.8T 150 KM, a od niedawna spełnienie marzeń - Mercedes W124 E-24 (K-Jet, 220 KM). Nigdy nie kupię chyba nowszego auta niż mam ;)