Wybrałbyś Arteon R czy Arteona eHybrid?

Nowy rok i nowości w cennikach. Volkswagen do sprzedaży wprowadza właśnie 2 wersje swojej limuzyny. Na klientów czeka VW Arteon R oraz wersja hybrydowa.

Volkswagen Arteon R

Pozwólcie, że zacznę od tej mocniejszej odmiany, która pod maską ma 2-litrowy silnik o mocy 320 KM i pracuje z momentem 420 NM. Dzięki napędowi 4drive auto przyspiesza w niecałe 5 sekund, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Kierowca może liczyć również na DSG7.

Cena? Liftback za minimum 249 tysięcy złotych, a kombi (a raczej shooting brake) za 6000 zł więcej.

Volkswagen Arteon e-hybrid

Ekologiczny Arteon na samym prądzie przejedzie jakieś 50 kilometrów, a w razie czego akumulatory naładujecie ze zwykłego gniazdka, bo to wersja plug-in.

Za odpowiedni napęd służy połączenie benzyniaka (1.4 TSI) i motoru elektrycznego. Łącznie auto może poszczycić się 218 KM mocy (400 NM), co przekłada się na 0-100 km/h w 7,8 s oraz v-max na poziomie 222 km/h. Nie jest źle!

Oczywiście tutaj również możemy kupić liftbacka (od 199 k zł) oraz wersję rodzinną (min. 211 k zł)

Tak więc Volkswagen chętnie czeka na Wasze inwestycje! My również z chęcią sprawdzimy te nowości.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: