Wybieramy pokrowce na samochód osobowy

Pokrowce na samochód osobowy to najlepsza forma ochrony pojazdu garażowanego na świeżym powietrzu. Dzięki wysokiej jakości tkaninom i specjalnie zaprojektowanemu warstwowemu połączeniu materiałów pokrowiec ochroni Twój samochód praktycznie w każdej sytuacji.

Do czego może przydać mi się pokrowiec?

Jeśli garażujesz swój samochód pod chmurką, to pokrowce na samochód osobowy spełnią Twoje oczekiwania. Sprawdzą się właściwie o każdej porze roku. Latem ochronią karoserię przed palącym słońcem i ryzykiem płowienia lakieru. Zmniejszą też nagrzewanie się wnętrza pojazdu. 

Wiosną i jesienią ochronią auto przed opadającymi gałązkami i liśćmi, deszczem oraz żywicą z drzew. Zimą będą idealną ochroną przed śniegiem i mrozem, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na czyszczenie szyb ze śniegu i szronu. 

Przez cały rok będą stanowiły doskonałe zabezpieczenie karoserii Twojego auta przed odchodami ptaków, kurzem i pyłem. Aby dopasować pokrowiec do Twoich oczekiwań zastanów się przed zakupem, na jakim rodzaju ochrony auta przede wszystkim Tobie zależy. Jeśli oczekujesz tylko podstawowej ochrony, a Twoje auto tylko sporadycznie jest garażowane pod chmurką, to wystarczy pokrowiec jedno- lub dwuwarstwowy.

Jak założyć pokrowiec na samochód osobowy?

Montaż pokrowca jest stosunkowo prosty. Zaczynamy od rozłożenia pokrowca na dachu auta, a następnie rozsuwamy go, osłaniając nim kolejno wszystkie części samochodu. U dołu pokrowca znajdziemy zapięcia, które zapobiegają przesuwaniu się tkaniny, np. w razie nagłych podmuchów wiatru. 

Nasze pokrowce mocowane są mocnymi gumami ściągającymi zakończonymi szlufkami, dzięki którym nie zsuną się z samochodu nawet przy bardzo silnym wietrze. Na życzenie Klienta możemy doszyć dodatkowy, spinany klamrą pas mocujący. 

Pamiętaj, że zanim założymy pokrowce na samochód osobowy należy koniecznie zdemontować bagażnik. Dotyczy to zarówno bagażnika, który znajduje się na dachu pojazdu, jak i tego z tyłu auta.  Uchronimy w ten sposób pokrowiec przed ewentualnym uszkodzeniem i utratą swoich właściwości, np. wodoszczelności. 

Jak utrzymać w czystości pokrowce na samochód osobowy?

 łagodnym detergentem, np. płynem do mycia naczyń. Można też spróbować zmyć brud wężem z wodą. Woda pod ciśnieniem powinna poradzić sobie z zabrudzeniami – najlepiej jeśli pokrowiec będzie wtedy nałożony na samochód.

Aby utrzymać pokrowce w czystości należy też pamiętać, aby przechowywać je w suchym miejscu w temperaturze dodatniej. Często w zestawie z pokrowcem znajdziemy pudełko lub  walizeczkę do jego przechowywania. Taki sposób konserwacji dodatkowo zabezpieczy pokrowce przed utratą ich właściwości ochronnych.

Co oferujemy?

W ofercie posiadamy plandeki, półpokrowce i kilkuwarstwowe pokrowce na samochód osobowy – w tym sześciowarstwowe pokrowce chroniące przed skutkami gradobicia. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość naszych produktów. Na naszej stronie internetowej znajdziesz pokrowce dopasowane do konkretnych modeli samochodów oraz typów nadwozia. Nie musisz się więc martwić, czy kupujesz właściwy model pokrowca. W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie służymy Tobie pomocą.

Źródło: MKN-moto.pl / art. sponsorowane

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: