Wszystko o wycieraczkach hybrydowych

Wycieraczki hybrydowe trafiły na rynek oryginalnych części w 2005 roku za sprawą firmy DENSO, japońskiego koncernu, produkującego części samochodowe od blisko siedemdziesięciu lat. Aktualnie wycieraczki hybrydowe coraz częściej montuje się fabrycznie w nowych pojazdach. Dzięki specjalnym adapterom w wycieraczki hybrydowe można również montować w starszych model samochodów.

Od momentu premiery, wycieraczka hybrydowa wciąż zyskuje na popularności. Wraz ze wzrostem zainteresowania tym produktem oraz możliwościami wykorzystania jej w szerszej gamie pojazdów, powiększyła się również lista przedsiębiorstw zajmujących się ich produkcją. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj oferta polskiego producenta wycieraczek samochodowych firmy Dipp. Solidnie wykonane i trwałe wycieraczki hybrydowe tej firmy dostępne są w wielu stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych, a także w internetowym sklepie producenta pod adresem dipp.pl

Wycieraczki hybrydowe są nie tylko bardzo skuteczne, ale też eleganckie. Są smukłe, ich rdzeń zamknięty jest w subtelnej obudowie. Mocno i dokładnie przylegają do szyby, są odporne na opory powietrza i sprawdzają się nawet w najmniej sprzyjających warunkach oraz przy dużych prędkościach. Gumowe pióro zaś dokładnie oczyszcza szybę. Niewątpliwym atutem wycieraczek hybrydowych jest również ich niezawodność, wytrzymałość i stosunkowo długa żywotność.

hybrydowawycieraczka Wszystko o wycieraczkach hybrydowych

Coraz więcej producentów pojazdów decyduje się na montaż wycieraczek hybrydowych w swoich pojazdach. Początkowo montowali je wyłącznie tacy japońscy giganci motoryzacyjni jak Suzuki, Mazda, Toyota czy Honda. W kolejnych latach grono producentów, którzy zaufali hybrydowej technologii w wycieraczkach sukcesywnie poszerzało się. Dziś tego typu wycieraczki znajdziemy w autach marki Opel, MINI, Ferrari, Jeep, BMW, Land Rover i wielu innych. Za wyborem wycieraczek hybrydowych przemawia skuteczność oraz designerski i gustowny wygląd, który doskonale pasuje do flagowych modeli pojazdów poszczególnych producentów.

Stojąc przed wyborem najbardziej odpowiedniej wycieraczki do swojego auta musimy przede wszystkim poznać podstawowe różnice jakie dzielą dostępne na rynku wycieraczki tradycyjne, płaskie i hybrydowe. W większości wypadków, w końcowy etapie, dokonujemy wyboru pomiędzy wycieraczkami płaskimi i hybrydowymi. Te pierwsze wykonane są z elastycznych materiałów. Dobrze przylegają do szyby dzięki konstrukcji, w której pióro i ramię tworzą zintegrowaną całość. Wycieraczki hybrydowe zachowują sztywność, nie rozmazują wody po szybkie, a ich budowa pod wieloma względami nawiązuje do klasycznej. Ich konstrukcja ukryta jest w obudowie, a pióro idealnie przylega do szyby. Wycieraczka hybrydowa to innowacyjny produkt, który na stałe zagościł w ofercie sklepów motoryzacyjnych i chętnie kupowany jest przez posiadaczy samochodów w naszym kraju.

hybrydowewycieraczki Wszystko o wycieraczkach hybrydowych

Źródło:  DIPP / art. sponsorowany


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: