Wskazówki dotyczące zakładów na wyścigi

NASCAR jest uznawany za najpopularniejsze stowarzyszenie wyścigów w USA. Długi sezon i obfitość wydarzeń w NASCAR, a także znakomita reputacja i ogromna popularność tego sportu w USA nie przeszły obojętnie w polskich bukmacherach, którzy oferują najlepsze bonusy na wszystkie typy wyścigów.

Pomimo tego, że NASCAR nie jest tak dobrze znany w Polsce jak Formuła 1, to wielu legalnych polskich bukmacherów, takich jak Efortuna, LvBet, STS przyjmuje zakłady na te wyścigi. Nie ma jednej strategii aby dobrze obstawiać zakłady na wyścigi NASCAR. Trzeba dokładnie wgryźć się w świat wyścigów samochodowych i stale mieć w głowie aktualne informacje o kierowcach, składach drużyn, warunkach na torze i wiele innych detali.

Rodzaje zakładów na wyścigi rajdowe

Istnieją trzy główne typy zakładów NASCAR, z których może korzystać większość polskich bukmacherów:

  1. Zwycięzca wyścigu. Po prostu obstawiasz, czy dany zawodnik wygra wyścig, czy nie. Mogą to być najtrudniejsze do przeanalizowania i jednocześnie najbardziej dochodowe zakłady. Ale nie jest łatwo uzyskać stały zysk, stawiając zakłady tylko na tę linię.
  2. Bukmacher podaje listę kilku zawodników, którzy z największym prawdopodobieństwem wygrają w dany weekend, a na koniec często pojawia się ostatni kurs – „inny kierowca”. Obstawiając ten współczynnik, spodziewasz się, że uczestnik wygra poza listą wyznaczonych faworytów.
  3. Kto jest wyżej. W tym typie zakładu możesz wybrać, który z dwóch oferowanych uczestników będzie wyższy na koniec wyścigu. Takie zakłady mog być bardziej ekscytujące i nie wymagają świetnych wyników od jednego lub drugiego zawodnika: najważniejsze jest ominięcie wyznaczonego przeciwnika w pojedynku twarzą w twarz, a wtedy Twoja prognoza zakończy się zwycięstwem.
  4. Pozycja w wyścigu. Jest to wyścigowy odpowiednik piłkarskiego zakładu powyżej / poniżej. Bukmacher oferuje zawodnikowi określoną oczekiwaną pozycję i możesz wybrać, czy uczestnik będzie w stanie zająć miejsce powyżej, czy poniżej tego poziomu. Na przykład, wynik Kyle’a Busha wynosi 5,5, a stawiając poniżej, przewidujesz, że Bush zajmie piąte miejsce lub lepsze.

Oprócz głównych wyników dowolnego wyścigu NASCAR te trzy rodzaje zakładów można również zagrać w wyścigach kwalifikacyjnych. Oprócz opcji na poszczególne weekendy wielu bukmacherów stale aktualizuje oferty długoterminowe, w których można sporządzić prognozę dla zwycięzcy Pucharu NASCAR na koniec sezonu.

Jak obstawiać wyścigi?

Zanim postawisz na NASCAR, musisz zrozumieć, jak ważne są dni poprzedzające wyścig i jak mogą wpłynąć na wynik. Większość bukmacherów otwiera zakłady na kolejny wyścig na początku tygodnia. A potem zespoły przeprowadzają pierwsze treningi.

Podczas jazd próbnych inżynierowie zespołu starają się znaleźć najlepsze ustawienia dla samochodów, a kierowcy próbują dostosować się do toru. To ważny etap przygotowań, dlatego bukmacherzy usuwają zdarzenie z linii podczas wyścigów treningowych, a po zakończeniu treningu na bieżąco aktualizują notowania.

Często już od pierwszych przejazdów próbnych zawodnicy, którzy w przeszłości odnieśli sukces na danym wydarzeniu, mogą osiągać lepsze wyniki. Niektórzy zawodnicy rok po roku czują się pewniej na niektórych torach, a połączeniu z dobrą formą w poprzednich tygodniach może to być dobry powód do postawienia zakładu.

Obecna forma kierowcy i tygodniowy ruch na konkretnym torze są głównymi czynnikami analizy. Od przejazdów próbnych, przez kwalifikacje i bezpośrednio do samego wyścigu, musisz monitorować pracę kierowcy i zespołu, notować ewentualne problemy techniczne i lepiej mieć oko na całą pulę faworytów.

Podobnie jak w przypadku zakładów na inne sporty, w NASCAR wielkie nazwiska są często nieco przeceniane przez bukmacherów. Nie jest to wina bukmacherów i nie ma to nic wspólnego z szansą zawodnika na wygranie wydarzenia, tylko pod wpływem dużej liczby zakładów, spadków kursów – publiczność zawsze kochała faworytów. W tym przypadku, skupiając się na informacjach z bieżącego weekendu, możesz poważnie pomyśleć o obstawianiu na słabszego.

Dla fanów prognoz Formuły 1 należy zauważyć, że w NASCAR część techniczna jest bardziej sprowadzona do wspólnego mianownika, a rozwój techniczny zespołu, za którym stoi kierowca, nie jest tak ważny dla świetnych wyników. Kierowca samochodu odgrywa kluczową rolę i jest główną gwiazdą serii, natomiast inżynierowie pełnią rolę czysto pomocniczą.

Zasady wyścigów ograniczają moc silnika, wagę i długość rozstawu osi. Ale siła zespołu ma znaczenie i tutaj jest bliższa analogia do kolarstwa szosowego. Fajni piloci wokół jednej gwiazdy mogą zapewnić partnerowi niezawodną ochronę na torze. W NASCAR, gdzie kontakt z pojazdem występuje stosunkowo często, jest to ważny czynnik. Dobry zawodnik bez wsparcia raczej nie osiągnie stałych wyników.

We wskazówkach bukmacherskich NASCAR zwykle zaleca się zwrócenie szczególnej uwagi na styl jazdy. Niektórzy kierowcy pracują taktycznie i ostrożnie, sprytnie marnując sekundy na zakrętach. Inni są bardziej skłonni zaryzykować samochód w agresywnej walce kontaktowej, starając się nie rezygnować ze swojej pozycji na torze w każdym odcinku. W ramach zmagań o ostateczne zwycięstwo w mistrzostwach preferowana jest strategia pierwsza, ponieważ dla wielkiego sukcesu wystarczy regularnie awansować do pierwszej 5 lub pierwszej 10.

Materiał sponsorowany

Dyskusja

komentarzy