Site icon Moto Pod Prąd

Wosk do lakieru samochodowego niejedno ma imię. Co o nim powinieneś wiedzieć?

Wosk

Wosk

Wosk do lakieru samochodowego może mieć różne formy i przeznaczenie. Zależnie od produktu, może być wykorzystywany do wzmocnienia wytrzymałości powłoki Twojego auta, jak również ochrony przed określonymi czynnikami zewnętrznymi. Ochrona lakieru to jednak nie wszystko, bo jest też kategoria wosków samochodowych koloryzujących, dzięki którym Twój pojazd nabierze nowej energii i znów będzie wyglądał tak wspaniale, jak przed laty.

Jak widzisz, wosk samochodowy ma wiele zastosowań, wszystkie jego warianty łączy jednak jedna kwestia – działają na korzyść Twojego samochodu. Właśnie dlatego, wybierając woski na lakier samochodowy, zawsze sięgaj po najlepsze produkty renomowanych producentów. Dzięki temu nakładanie wosku będzie dziecinnie łatwe, a efekty tego działania przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania. 

Wosk do lakieru – różne typy produktów

Kupując wosk do lakieru, możesz przebierać między wieloma preparatami oferowanymi przez licznych producentów. Pamiętaj jednak, że chodzi o Twój ukochany samochód, skup się więc na produktach sprawdzonych marek, które na pewno będą dobrze sprawowały swoje zadanie, a jednocześnie nie będą kosztowały fortuny. Dobrze określ też, jaki wosk do lakieru jest Ci potrzebny, by niepotrzebnie nie przepłacać. 

Wosk samochodowy koloryzujący

Ten rodzaj wosków jest szczególnie popularny wśród właścicieli nieco starszych samochodów, których błysk lakieru zdążył nieco przygasnąć. Profesjonalny preparat może jednak za niewielką cenę przywrócić im dawną świetność i sprawić, że znowu będą prezentowały się niesamowicie.

Dodatkową zaletą tego specyfiku jest fakt, że doskonale nadaje się on też do maskowania wad lakieru samochodowego. To sprawia, że sięgają po niego właściciele także młodszych aut, którzy chcą ukryć np. odpryski czy drobne ryski powstałe podczas codziennej jazdy.

Ochronne woski samochodowe

Wśród wosków do lakieru samochodowego wiele jest też produktów, których głównym zadaniem jest ochrona karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Mowa tu przede wszystkim o warunkach pogodowych, bo na lakier źle działa zarówno prażące słońce, jak i opady deszczu czy gradu. Odpowiedni, trwały preparat, może sprawić, że pojazd przez cały rok będzie prezentował się doskonale, a jego lakier będzie wysokiej jakości.

Rodzaje wosków samochodowych

Jednym z najpopularniejszych produktów na rynku jest twardy wosk, nakładany najczęściej ścierką z mikrofibry lub specjalną gąbką. Zaletą wosków twardych jest to, że nadają one głębię koloru lakierowi, a dodatkowo są niezwykle odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Wadą wosku twardego z kolei jest to, że proces jego nakładania na karoserię jest bardzo czasochłonny. Woski twarde występują w wariantach:

Kiedy wosk zaschnie, czyli jak skutecznie woskować samochód?

Wosk nakładamy w zależności od instrukcji dołączonej do zakupionego specyfiku. Wyżej opisane zostały woski twarde, do których użycia niezbędna jest gąbka lub ścierka z mikrofibry. Alternatywne rozwiązania to natomiast woski w mleczku oraz sprayu. 

Preparaty w mleczku łatwo rozprowadza się po karoserii, bo są płynne, dzięki czemu cały proces nie wymaga dużego użycia siły, a przynosi satysfakcjonujące efekty. Najszybszym sposobem są natomiast spraye, którymi cały pojazd można pokryć w zaledwie kilka minut i to bez śladu zmęczenia.

Źródło: Empik / art. sponsorowany
Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Exit mobile version