Worki na opony – prosty sposób na pakowanie opon!

Zabezpieczenie opon na czas ich transportu lub magazynowania wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Co wybrać?

Opony ze względu na swoje gabaryty oraz ciężar mogą być trudne w przewożeniu, przenoszeniu oraz przechowywaniu. W tym czasie muszą być one też specjalnie zabezpieczone, by nie były podatne na czynniki zewnętrzne. Do tego celu można zastosować specjalne worki na opony, które dopasowane są do nich pod kątem wielkości i typu folii, by zapewnić skuteczną ochronę i ułatwić transport.

Jak przechowywać opony?

Ogumienie przeznaczone do samochodów, motocykli oraz innych pojazdów należy właściwie przechowywać, by zmniejszyć ryzyko jego uszkodzenia. Opony w trakcie magazynowania, a także przemieszczania mogą ulec zniszczeniu na skutek kontaktu z ostrymi przedmiotami, wysokimi i niskimi temperaturami, ale również smarami czy olejami, które negatywnie wpływają na stan gumy.

Aby ochronić opony przed zniszczeniem, warto zastosować dobre worki na opony, które wykonane są z wysokiej jakości folii i powodują, że ogumienie jest chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Jakie worki do przechowywania ogumienia?

Do magazynowania ogumienia oraz do jego przewożenia warto dobrać odpowiednie worki do opon, aby zapewnić im właściwą ochronę. Na co warto się zdecydować?

Rozmiar

Przede wszystkim worki od opon powinny wyróżniać się odpowiednim rozmiarem, który pozwoli na ich przechowywanie. Standardowe worki, jakie można kupić w sklepach, są zbyt małe, aby zmieścić w nich całą oponę. Stąd też najlepiej zdecydować się na specjalne worki na opony, których rozmiar odpowiada wymiarom ogumienia.

Najlepiej, aby worki na opony miały minimalny rozmiar wynoszący 100 x 110 cm. Pozwala on na przechowywanie 2 opon o wymiarze do 17 cali przeznaczonych do samochodów lub o wymiarze 16 cali dla samochodów dostawczych.

Rodzaj folii

Opony są ciężkie, dlatego folie, jakie przeznaczone są do ich przechowywania, muszą wyróżniać się odpowiednią jakością, aby zapewniły one skuteczną ochronę przed rozdarciami.

Najlepszym wyborem będą worki na opony wykonane z folii LDPE, czyli folii polietylenowej o niskiej gęstości. Taka folia charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, dlatego chroni ona ogumienie przed uszkodzeniem.

Należy także zwrócić uwagę na grubość folii. Najlepiej, aby wynosiła ona 30 μm. Zbyt cienka folia może spowodować szybsze pojawienie się rozdarć.

Niektórzy producenci oferujący worki na opony dostarczają je także w wariancie ekologicznym. Do ich produkcji używana jest folia z recyklingu.

Nadruk

Istnieje możliwość zamówienia worków na opony z indywidualnym nadrukiem. Jest to oferta przeznaczona przede wszystkim dla producentów opon, a także dla firm zajmujących się przechowywaniem ogumienia.

Worki na opony z personalizacją, czyli umieszczonymi na nich nadrukami jak logo firmy, adres przechowalni opon czy dodatkowymi informacjami pozwalają na skuteczną promocję firmy. Budują jej rozpoznawalność, przyciągają nowych klientów, a także wpływają na jej odbiór jako bardziej rzetelnej, profesjonalnej.

Aby zamówić dobre worki na opony z nadrukiem, należy skontaktować się z ich producentem i przekazać projekt graficzny, który ma być umieszczony na opakowaniach.

Gdzie zamówić worki na opony?

Worki przeznaczone do przechowywania opon można kupić obecnie w wielu miejscach. Są one oferowane w sklepach oferujących artykuły samochodowe, a także w sklepach internetowych.

W większych nakładach można zakupić je bezpośrednio u producentów. Są one oferowane jako worki w rolce lub też jako worki już pocięte. Można wtedy także zamówić je wraz z usługą personalizacji, czyli z nadrukami. Hurtowe zamówienia na worki można także składać online, co pozwala na wygodne zaopatrzenie firmy w potrzebne opakowania do przechowywania ogumienia.

Podsumowanie

Worki na opony są najlepszym rodzajem opakowań, które pozwalają na zabezpieczenie ogumienia przed czynnikami zewnętrznymi. Worki do opon o odpowiednim wymiarze, wykonane z wysokiej jakości folii pozwalają na ich skuteczną ochronę przed licznymi zagrożeniami.

Źródło: sklep.ekspertpoludnie.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy