Wołga może wrócić do żywych

Właściciel praw do marki Wołga ma pomysł na wskrzeszenie rosyjskiej legendy w postaci… samochodu dostawczego.


Póki co należy postawić zdecydowany akcent na słowo ‘pomysł’, gdyż całe przedsięwzięcie jest mocno niepewne. Siegfried Wolf, prezes Russian Machines Corporation, zdradził w jednym z wywiadów, że ma pomysł na markę Wołga. Miałby to być mały samochód dostawczy typu kombivan, rywalizujący z VW Caddy czy Renault Kangoo. Do tej pory Wołgi były dużymi, luksusowymi samochodami kojarzonymi z władzą ludową. Wolf twierdzi, że Wołga kojarzy się w Rosji przede wszystkim z trwałością i solidnością, dlatego dostawczak o tej nazwie to pomysł warty rozważenia.

 

volga gaz 241 1 1024x576 Wołga może wrócić do żywych

Russian Machines Corp. to spółka partnerska GAZ-a produkującego od lat samochody dostawcze Gazela, zatem istnieją narzędzia, żeby faktycznie wdrożyć nowy pojazd do produkcji. Na razie jednak nie wiadomo czy miałby bazować na istniejącej platformie czy na zupełnie nowej architekturze.

 

Bartłomiej Puchała

fot. GAZ

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.