Włoska piękność z ogromną mocą – Pininfarina Battista

Szwajcarskie motoryzacyjne święto przedstawia nam również rzadkie modele od legendarnych marek, ale niezbyt potocznych. Poznajcie Battistę – 1900-konnego elektryka z podzespołami firmy Rimac.

Auto nosi nazwę imienia założyciela tej włoskiej manufaktury, która od lat związana jest z najciekawszymi projektami prezentując niesamowity design i linie po prostu przyciągające wzrok. Podobnie jest w przypadku Battisty, która wygląda fenomenalnie, a jest elektrykiem.

pininfarina battista 6 1024x572 Włoska piękność z ogromną mocą   Pininfarina Battista

I to nie byle jakim, ponieważ podzespoły dostarczył sam Rimac – firma, która przesuwa granice możliwości elektrycznych super samochodów. Cały układ tego samochodu ma generować aż 1900 KM i 2300 NM maksymalnego momentu obrotowego. Efekt? Mniej niż 2 sekundy sprintu do setki, a rozpędzenie się do 300 km/h w niecałe 12. Granica prędkości – 350 km/h! Co ciekawe zasięg auta ma wystarczyć nawet na 450 kilometrów.

Samochód powstanie w ilości 150 egzemplarzy z przeznaczeniem sprzedaży na całym świecie – powstaną specjalnie punkty sprzedaży w najważniejszych miastach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

pininfarina battista 17 1024x576 Włoska piękność z ogromną mocą   Pininfarina Battista

Jak się podoba karoseria z włókna węglowego na 21-calowych obręczach?

Konrad Stopa
fot. Pininfarina


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: