Wkrótce poznamy Skodę Superb po lifcie

Superb 2020 zadebiutuje w tym miesiącu. Będzie hybryda plug-in!

Jeszcze w maju Skoda pokaże w pełnej krasie nowego Superba. Nie jest to może tak popularny model jak Octavia czy Fabia, ale szalenie ważny ze względów wizerunkowych. Z tego powodu facelifting przyniesie wiele ważnych zmian technologicznych, w tym nowe wersje napędowe. Ze zdjęć szpiegowskich można wywnioskować, że w przygotowaniu jest hybryda plug-in czerpiąca z doświadczeń VW Passata GTE.

W zdjęciu nagłówkowym widzimy teaser nowej Skody. Wynika z niego nowy układ reflektorów oraz zupełnie inny zderzak przedni. W miejsce świateł halogenowych pojawią się LED-y pełniące rolę doświetlania zakrętów i przeciwmgielnych. Są one wizualnie połączone paskiem chromu pociągniętym w poprzek zderzaka.

2019 skoda superb facelift spy photo 1024x576 Wkrótce poznamy Skodę Superb po lifcie

Nie mamy na tą chwilę żadnego oficjalnego zdjęcia tyłu Superba, ale Skoda już zapowiedziała parę zmian. Jedną z nich jest dodanie nazwy modelu dużymi literami pośrodku. Wcześniej taki sam manewr otrzymały Kodiaq GT oferowany tylko w Chinach oraz Scala.

Skoda Superb po faceliftingu zadebiutuje w tym miesiącu podczas Mistrzostw Świata w Hokeju IIHF, którego Skoda jest sponsorem. Prezentacja będzie mieć miejsce w Bratysławie.

Bartłomiej Puchała
fot. Skoda/motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.