Wiosna tuż tuż. Przygotuj do niej swoje auto!

Zimą nasza uwaga i dbałość o czystość samochodu nieco spada. Ciągłe opady i roztopy śniegu, sypana wszędzie sól i piasek, tworzące się na ulicach błoto i masa innych zanieczyszczeń bardzo widocznie odbija się na karoserii. Pozbycie się ich jest jak walka z wiatrakami, dlatego często przymykamy na nie oko i po prostu czekamy z gruntownymi porządkami naszego auta do wiosny.

 

Nie ma skutecznej metody na czysty i błyszczący lakier zimą. Każda wizyta w auto-myjni kończy się warstwą nowych zabrudzeń już po dotarciu do domu. Wyjątkiem mogą być bardzo śnieżne i mroźne dni, których u nas niestety jest niewiele. Większość zimowych miesięcy mija pod znakiem przyklejonego do zderzaków błota i czarnej warstwy mokrego pyłu na masce.

Walory estetyczne są oczywiście kwestią indywidualną każdego kierowcy i nikt nikomu nie zabrania jeżdżenia brudnym samochodem. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy spoczywający na aucie śnieg czy błoto mogą stać się zagrożeniem i przeszkadzać w bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym. Obowiązkiem jest zatem zrzucenie warstwy śniegu z dachu pojazdu, który przy nagłym hamowaniu może zsunąć się i utrudniać widoczność.

Warto jest dbać też o czystość przedniej szyby. Polerowanie szyb w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu można otrzymać spontanicznie na niektórych skrzyżowaniach, gdzie oczekiwanie na zielone światło trwa stosunkowo długo. Środki czyszczące stosowane przez samozwańczych czyścicieli szyb są niestety mało profesjonalne i efekt po ich użyciu nie będzie ani zniewalający ani długotrwały.

Mieszkańcy dużych miast zauważą pierwszy powrót zanieczyszczeń prawdopodobnie już po przejechaniu kilku kilometrów, ze względu na wyższe stężenie nieczystości w powietrzu. Warto więc udać się na polerowanie szyb w Warszawie czy każdym innym mieście do sprawdzonego punktu myjącego samochody, gdzie zastosowane produkty będą posiadały atesty i zagwarantują dłuższą ochronę przed nawarstwianiem się nowych smug. Kiedy już kapryśna zima przemija możemy odetchnąć z ulgą i zabrać się za porządne, gruntowne porządki naszych czterech kółek. Sucha szosa i brak zróżnicowanych opadów sprzyja utrzymaniu karoserii w pożądanej czystości. Wosk ma okazję błyszczeć w słońcu, a wycieraczki ścierają co najwyżej drobne krople deszczu.

Nadchodzi odpowiedni moment do zapuszczenia się wgłąb pojazdu, w celu wyczyszczenia tapicerki i gumowych wycieraczek. Idealne rozwiązanie to podłączenie w pobliżu auta odkurzacza i dokładne zebranie piasku i okruszków ze wszystkich szczelin i zagięć w siedzeniach. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości to pozostaje kolejna wizyta w myjni samochodowej. Z naszych badań wynika, że ceny za polerowanie szyb w Warszawie, w pakiecie z innymi usługami są warte wygody i zaoszczędzonego czasu. Jeśli zaś w stolicy kwota za taką wygodę jest dość przystępna, to tym bardziej możemy mieć pewność, że nie przepłacimy w żadnym innym z miast. Poza czystością zewnętrznej i wewnętrznej części naszego auta warto dokładnie sprawdzić czy posiadamy wszelkie, niezbędne w czasie problemów na drodze akcesoria. Gaśnica, trójkąt, apteczka i lewarek na pokładzie? Jeśli tak, to możemy udać się naszym samochodem na wspaniały, wiosenny wypoczynek.

 

Źródło: Car-spa.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: