Wiemy jak wygląda wnętrze nowego Clio

Duży ekran i minimalistyczna forma – tak w skrócie można podsumować wnętrze Clio V.

Renault powoli odkrywa tajemnice dotyczące jednego ze swoich najistotniejszych modeli – nowego Clio. Auto będzie miało premierę w marcu w Genewie. Nieco ponad miesiąc przed tym wydarzeniem Renault opublikowało krótki teaser na swoim kanale na Instagramie:

Dowiedzieliśmy się także jak wygląda wnętrze Clio Mk V za sprawą oficjalnych fotografii. Widać na nich jedną z bogatych wersji auta, w środku której króluje pionowy ekran systemu infomediów. Renault zapewnia, że Clio otrzyma największy ekran dotykowy w swojej klasie i znacząco polepszy on ergonomię.

renault clio 2019 interior 1 1024x576

Mimo wszystko część funkcji zachowała swoje fizyczne przyciski, włączając w to czujniki parkowania, podgrzewanie foteli i panel klimatyzacji z trzema pokrętłami. Inne zdjęcia ujawniają kolejną nowość – prawdopodobnie opcjonalny, cyfrowy zestaw zegarów. Po lewej stronie kierownicy zgromadzono przyciski odpowiadające za systemy asystujące kierowcę podczas jazdy.

Renault chwali się, że nowe Clio wejdzie na zupełnie inny poziom wykonania wnętrza. Materiały mają być miękkie i przyjemne w dotyku na panelach drzwiowych, centralnej konsoli oraz na wierzchu deski rozdzielczej. Ile w tym prawdy dowiemy się na początku marca.

Bartłomiej Puchała
fot. Renault

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.