Wersja sportowa VW ID.4 – GTX

Elektryki na dobre zagościły w gamie modelowej Volkswagena i jak widać ten trend będzie się utrzymywać. Mamy ID.3 oraz ID.4, a to jeszcze nie koniec. Nowością będzie ID.4 GTX – sportowa odmiana kompaktowego crossovera.

Dynamiczna wersja GTX ma wyróżniać się agresywniejszymi elementami karoserii jak zmodyfikowane zderzaki, specjalne wzory felg lub czerwony lakier pasujący do tego typu samochodu. Ponadto parę emblematów i zmiany we wnętrzu informujące o odmienności tej wersji.

id.4 gtx 1 1024x532

Pod maską znajdzie się napęd, który wygeneruje 306 KM maksymalnej mocy. Ma to wystarczyć na sprint do setki w 6,2 sekundy.

Co ciekawe, samochód na jednym ładowaniu ma przejechać aż 460 kilometrów dzięki 82 kWh baterii.

id4 gtx 1024x679

Wersja GTX będzie wyróżniać się jeszcze kilkoma parametrami. Po pierwsze zawieszenie będzie umieszczone o 1,5 cm niżej niż ID.4. Po drugie pojawią się amortyzatory o zmiennym stopniu tłumienia czyli tzw. system DCC. Podobnie będzie działać układ kierowniczy, która siła wspomagania będzie zmienna.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: