Weekend w Krakowie? Wynajem samochodu to dobry pomysł!

Planujesz wyjazd, masz już wykupione bilety i zarezerwowany hotel. Dobrze pomyśleć także o samochodzie do naszej dyspozycji na miejscu.

Do Krakowa przybywają ludzie, którzy chcą połączyć zwiedzanie z rozrywką, a studenci wybierają go na miejsce edukacji i życia. W Krakowie można miło spędzić weekend i nie musi się to wiązać z gonitwą po wszystkich zabytkowych miejscach. Jest tam znacznie więcej atrakcji niż mogłoby się wydawać.

Gdzie szukać auta na wynajem?

Najlepsze źródło informacji to oczywiście internet. W wyszukiwarce należy wpisać odpowiednią frazę, np.: wypożyczalnia samochodów w Krakowie. Otrzymamy listę firm, które się tym zajmują w Krakowie. Możemy swobodnie przejrzeć oferty i porównać ceny oraz asortyment.

Musimy tylko wprowadzić dokładne dane: kiedy i gdzie jedziemy oraz jaki samochód będzie nam potrzebny oraz czy to wynajem krótko lub długoterminowy. Otrzymamy listę ofert wraz z cenami i możemy wybierać do woli. Wszystko zależy od naszych finansów, każdy znajdzie coś dla siebie. Przez stronę internetową możemy również dokonać rezerwacji samochodu.

Kilka wskazówek odnośnie wynajmu samochodu

Warunkiem jest posiadania karty kredytowej. Tak jest w większości firm i sieci wynajmujących samochody. To rodzaj zabezpieczenia w razie nie oddania auta lub uszkodzenia.

Dowiedz się jaką kwotą będziesz obciążony w razie szkody. Z pewnością informacje te będą zawarte w warunkach wypożyczenia, a kwota uzależniona jest od klasy pojazdu. To samo tyczy się w przypadku kradzieży. Dopytaj o dodatkowe ubezpieczenie, które chroni wynajmującego przed poniesieniem kosztów w przypadku kolizji lub kradzieży.

Czytając umowę zwróć uwagę na:

  • limit kilometrów – czy możemy przejechać tylko określoną liczbę kilometrów dziennie czy nie ma limitu
  • paliwo – zazwyczaj odbiera się samochód zatankowany do pełna i w takim stanie należy go zwrócić; w przeciwnym razie będziemy musieli dopłacić
  • dodatkowe ubezpieczenie – czy nie płacimy więcej za ubezpieczenie, które już mamy lub którego nie potrzebujemy
  • godziny pracy firmy – z pewnością zapłacimy więcej za wynajęcie lub oddanie auta poza godzinami pracy

Należy zwrócić uwagę na ograniczenie wiekowe, które powinno być zaznaczone. Często spotyka się, że kierowca poniżej 25 lat musi uiścić dodatkową opłatę. Prawie we wszystkich firmach płatności można dokonać tylko kartą płatniczą, rzadko przyjmowana jest gotówka. Zazwyczaj pobierana jest także kaucja przy wypożyczaniu samochodu.

Przed samym odebraniem samochodu dokładnie mu się przyjrzyj czy nie ma zarysowań i uszkodzeń. Możesz również samodzielnie zrobić zdjęcia znaków szczególnych. Podczas oddawania pojazdu również warto zrobić zdjęcia z datownikiem.

W trakcie zdawania samochodu zwróć uwagę czy została zwrócona kaucja lub w przypadku płatności kartą czy została cofnięta blokada środków. 

Zobacz również: Wynajem samochodów – poradnik początkujących podróżników.

Źródło: carfree.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: