W Polsce sprzedano 1000 pojazdów Iveco S-Way LNG

Iveco S-Way LNG to ciągnik siodłowy napędzany skroplonym gazem ziemnym. Większość pojazdów tego typu korzysta z tradycyjnych silników diesla. Tym bardziej cieszy sukces Iveco, który świętuje właśnie dostarczenie tysięcznego pojazdu zasilanego gazem ziemnym.

Przedstawiciele Iveco Poland przekazali firmie PTM Wyszyński kluczyki do dwóch ciągników siodłowych Iveco S-Way LNG. To wśród nich znalazł się tysięczny w Polsce pojazd marki napędzany skroplonym gazem ziemnym.

Sama firma PTM Wyszyński działa nie tylko w Polsce i Europie ale również w Rosji. Ten duży przewoźnik obsługuje wiele firm, wśród nich są firmy działające w przemyśle samochodowym, elektrycznym i elektronicznym, maszynowym i w dziedzinie opakowań.

1000 egz IVECO LNG dla PTM 4

Za zamówionym przez firmę pojazdem przemawiało kilka argumentów. Jednym z nich jest niższa emisja dwutlenku węgla. Drugim i chyba jednym z najważniejszych jest zwolnienie z opłat MAUT na terenie Niemiec do 2023 roku, z którego mogą skorzystać przewoźnicy. Ważnym argumentem jest również fakt, że Iveco S-Way LNG umożliwia wjazd do centrum miast – tam gdzie zostało to ograniczone i jest dostępne wyłączenie dla pojazdów niskoemisyjnych.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Iveco

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.