W Las Vegas pojawił się samochód SONY

Na technologicznych targach CES 2020 w Las Vegas głównie premiery mają nowinki ze świata elektroniki. Zaskoczyło nas jednak SONY prezentując model elektrycznego auta – Vision S.

Sony Vision-S to elektryczny sedan, który potrafi jeździć autonomiczny i mi wizualnie trochę przypomina Teslę, więc trzeba przyznać, że japońska marka lekko się inspirowała pewnym designem. Wnętrze natomiast jest doś unikatowe i bardzo multimedialne. Przypomina bardziej rozwiązania znane ze SMART TV lub konsol gier niż dotychczasowych aut.

Najważniejszym elementem samochodu będzie właśnie autonomiczna jazda. Sony zapewnia o niebywałym bezpieczeństwie przejazdów dzięki 33 czujnikom/radarom/kamerom, które inteligentnie zastąpią kierowcę.

Sony Vision S 2 1024x576

Nie wiemy za wiele o podzespołach auta, ale samochód SONY ma zapewnić odpowiedni zasięg i osiągi godne dzisiejszych pojazdów elektrycznych.

Nie pojawiły się jednak wieści czy i kiedy auto zostanie wprowadzone do masowej produkcji.

Sony Vision S 3 1024x576

Konrad Stopa
fot. Sony

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: