W końcu jest – Audi S6 i S7

Chwilę to trwało, ale w końcu są. Dwa szybkie sedany i kombi będą dostępne już niebawem. Szkoda tylko, że w Europie pojawią się diesle, a w USA benzyniaki. Dlaczego tak?

Z jednej strony jest to dość logiczne, ale z drugiej po wycofywaniu się Diesli z miast i aferze VAG można się trochę zdziwić. Co więcej, głównym motorem w S6 i S7 będzie odmiana 3.0 TDI V6, który będzie jednocześnie miękką hybrydą. Jak to możliwe?

A jednak – diesel z “mild hybrid” z mocą 350 KM i momentem 700 NM pojawi się na naszym rodzimym rynku. Do setki oba modele pojadą w okolicy 5 sekund. A to wszystko dzięki doładowaniu z elektrycznego kompresora o napięciu 48V

2020 audi s7 sportback tdi 06 1024x576 W końcu jest   Audi S6 i S7

Wizualnie zmieniono niewiele – zmodyfikowano zderzaki, wprowadzono dynamiczniejsze kształty reflektorów, inne wzory felg i kolory. Unowocześniono też wnętrze o nowe rozwiązania elektroniczne (systemy infomedialny i wyświetlacze) oraz rozwiązania w kwestii komfortu (nowe fotele).

A jak będzie jeździć nowe Audi S6 i S7? Po prostu lepiej, bardziej zwarto, a przy okazji będzie się lepiej trzymać drogi (w końcu to napęd quattro). Popracowano też nad sztywniejszym zawieszeniem. Co ciekawe stosunek napędu może czasowo wynosić nawet 70:30 względem tylnej osi, więc fani uślizgów na pewno będą zadowoleni.

2020 audi s6 sedan tdi 11 1024x576 W końcu jest   Audi S6 i S7

A czego możemy żałować? Silników benzynowych, które będą dostępne w USA. Tam klienci będą mogli cieszyć się 2,9-litrowym V6 o mocy 450 KM i momentem równym 600 NM (znanym z Audi RS4). Na szczęście jednak auta te nie będą szybsze niż europejskie odmiany z wysokoprężnymi silnikami, więc przynajmniej zaoszczędzimy na paliwie.

Na rynek modele wejdą w 2020 roku.

Konrad Stopa
fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: