W 2022 roku zapowiadany jest powrót dużych wydarzeń motoryzacyjnych

Przez pandemie koronawirusa branża motoryzacyjna na moment stanęła w miejscu. Z informacji prasowych wynika, że w dalszym ciągu problem ten dotyka wielu fabryk. Wydarzenia motoryzacyjne i inne eventy dostępne dla szerokiej publiczności zostały bezpowrotnie odwołane. Jest jednak światełko w tunelu. W 2022 roku zapowiadany jest stopniowy powrót do normalności.

Dla nas Polaków najbardziej istotna jest informacja o powrocie największego wydarzenia tego typu w naszym kraju. Po dwóch latach oczekiwania wraca Poznań Motor Show. Chociaż MTP starały się wypełnić lukę po tym wydarzeniu organizując m.in. Poznań Moto Fest, to nie należy ukrywać, że wydarzenie to dla większości odwiedzających nie było zbyt porywające. Próżno było szukać wykładów, prezentacji i rozmów z przedstawicielami branży. Zamiast prawdziwych targów mieliśmy moto event na świeżym powietrzu, który był po prostu zwykłym pokazem poznańskich dealerów. Na szczęście już teraz wiemy, że Poznań Motor Show wraca.

Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej mają się odbyć się w dniach 7-10 kwietnia 2022 roku. Warto zapisać sobie tą datę i wcześniej zaplanować wyjazd do stolicy Wielkopolski. Po kilku latach posuchy w branży można spodziewać się teraz prawdziwych tłumów.

Genewa 1024x682

Całkiem dobrze zapowiada się także sytuacja w Genewie. Targi, które co roku skupiały na sobie największych w branży motoryzacyjnej od dwóch lat przybrały formę wydarzenia transmitowanego online. Wszystko wskazuje na to, że edycja w 2022 roku nie odbędzie się jak zawsze na początku marca, lecz w lutym. Oficjalna strona internetowa wydarzenia informuje na o tym, że targi odbędą się w dniach 19 – 27 lutego 2022 roku. W przypadku tego eventu nie ma wątpliwości – liczba premier będzie przyprawiać o zawrót głowy. Oprócz długo oczekiwanej premiery produkcyjnej wersji Alfa Romeo Tonale możemy się spodziewać m.in. wyłonienia zwycięzcy w najważniejszym konkursie motoryzacyjnym na świecie – Car of the Year.

Tekst i zdjęcia: Paweł Oblizajek

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.