W 2022 nowy Ford Ranger

Ford przygotował nową odsłonę popularnego w Polsce pick-upa. W nowym roku pojawi się świeży Ford Ranger, który będzie oferowany w Polsce i wygląda teraz bardzo amerykańsko. Na ulicy pewnie na początku 2023 roku.

Mimo, że w Polsce dużych farm nie mamy, to Ford Ranger jest najlepiej sprzedawanym autem tego typu w Polsce. Rozstaw osi urósł aż o 5 cm, co zwiększyło kąty natarcia i ogólne możliwości terenowego tego auta. Sam samochód jest znacznie cięższy i dłuższa o 5 cm jest również skrzynia ładunkowa.

Jeśli chodzi o wygląd moim zdaniem auto wygląda jak zmniejszony Ford F-150. W Polsce tego modelu nie mamy, ale nie wiem czy nie wolałem poprzedniego Ranger’a, który był bardziej europejski. Charakterystyczne światła do jazdy dziennej i kwadratowe nadwozie powoduje, że zrobi się u nas bardziej jak w USA.

Ranger 1 1024x562

Tył i bok auta nie zmieniły się tak spektakularnie, więc nie będę im poświęcał dużo miejsca. Więcej zmian nastąpiło w środku, gdzie pojawił się ekran znany z Explorera (10 lub 12 cali) z system SYNC4 i selektor zmiany trybów jazdy w postaci prostego pokrętła.

Ranger 3 1024x467

Pod maską natomiast ciekawe jednostki:
– 2-litrowy diesel z turbo
– 2-litrowy diesel z podwójnym turbo
– 3-litrowy diesel V6
– hybryda w przyszłości

Ranger 4

Klient będzie mógł wybrać rodzaj napędu, ponieważ Ford dla mniej wymagających przygotował opcję elektronicznego dołączenia przedniej osi lub wersje ze stałym napędem.

Konrad Stopa
Fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: