Volkswagen w Poznaniu jest już prawie gotowy na produkcję Caddy V

Na tę informacje czekaliśmy od dawna. Po latach sukcesów polskich fabryk nadszedł czas na kolejne wyróżnienie, a jednocześnie wyzwanie. Zakład Volkswagen w podpoznańskim Antoninku przygotowuje się właśnie do produkcji najnowszej generacji modelu Caddy.

Jak mówi dyrektor zakładu a jednocześnie prezes Volkswagen Poznań – Dietmar Mnich aktualnie wykonane jest 90 % prac związanych z przygotowaniem produkcji nowego modelu. W zakładach niemieckiego producenta produkowane są już wersje testowe Caddy V generacji. Przed samym uruchomieniem produkcji seryjnej zakład przejdzie jeszcze sporą przebudowę. Planowana jest ona na wrzesień bieżącego roku. W założeniach fabryki jest stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych. Według założeń zarządu pełne moce produkcyjne zostaną osiągnięte dopiero w 2021 roku.

vw 1024x683 Volkswagen w Poznaniu jest już prawie gotowy na produkcję Caddy V

Jak się okazuje już same wydatki związane z przygotowaniem hali do produkcji samochodów nowej generacji mogą przyprawić o ból głowy.  W ostatnich dwóch latach Volkswagen Poznań zainwestował przeszło 2 miliardy złotych. Znaczną część tej kwoty stanowiły środki wydane na budowę hal, w tym na budowę całkowicie nowej hali logistycznej, czy zakup maszyn i urządzeń. Bardzo dużym wyzwaniem finansowym było też rozbudowanie spawalni. W fabryce Volkswagena nie mogło zabraknąć również nowoczesnych technologii. Spółka sfinalizowała zakup 450 nowoczesnych, wielofunkcyjnych robotów, których zadaniem będzie budowa karoserii najnowszego Volkswagena Caddy V generacji.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.