Volkswagen up! w wersji sportowej?

Możemy spodziewać się, że najmniejszy Volkswagen pojawi się w usportowionej wersji. Słuchy o Volkswagenie Up! Turbo pojawiły się wprost od dealerów z Brazylii.

To nie pierwsza próba niemieckiego producenta, by wzmocnić jednego z trojaczków, ponieważ już w 2011 roku na rynku pojawił się model Up – GT. Teraz auto będzie nazywało się Turbo i ma zadebiutować w maju tego roku.

Pod maskę Up! Turbo trafi trzycylindrowa jednostka o pojemności 1.0-litra wprost z Polo. Będzie to turbodoładowany silnik o mocy 100 KM sprzężony z pięciobiegowym manualem.

 

1378895366 2 L

 

Trudno powiedzieć czy samochód zawita na europejski rynek. Na razie wieść niesie debiut jedynie na rynku brazylijskim. Aczkolwiek chyba nie będzie czego żałować…

Konrad Stopa

Fot: Producent (model UP! GT)

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: