Volkswagen Touran zostanie elektrykiem

A tak naprawdę to jego następca, ponieważ niemiecka marka ogłosiła, że nie będzie kontynuować produkcji tego modelu. Z tego też wynika, że Volkswagen Touran kończy swój żywot, a zastąpi go elektryczny ID Buzz.

Włodarze VW zapowiadają, że wszyscy klienci dotychczasowego minivana nie powinni się martwić, bo elektromobilność to przyszłość motoryzacji. Również tej rodzinnej, w której często ważniejsze od walorów ekologicznych są względy ekonomiczne.

Patrząc na Buzza na pewno znajdzie swoich zwolenników, ale też wielu nie odważy się na tak oldschoolowy design w nowoczesnym wydaniu.

volkswagen id buzz concept at pebble beach 3 1024x576

Trzeba przyznać, że długa trasa w elektryku też nie wydaje się na razie być na tyle atrakcyjna, by podobnie jak w dieslu na raz zrobić aż 1000 kilometrów.

Do informacji o końcu produkcji podchodzę jednak dość sceptycznie, ponieważ podobne były o Seacie Alhambra, a ten jednak doczeka się kolejnej generacji.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Volkswagen Touran 1 1024x768

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: