Volkswagen przedstawia nowego Golfa GTI

To ósma generacja popularnego kompakta marki dla ludu. Volkswagen Golf przedstawił nam się właśnie w wersji sportowej – GTI. Co ciekawego znajdziemy w tym hothatchu?

Auto zostało zaprezentowane dzisiaj światu przez internetowy event. Najważniejsze informacje to 245 KM z dwulitrowego benzyniaka z turbo oraz progresywny układ kierowniczy poprawiający prowadzenie, a także regulowane tłumienie w zawieszeniu. Auto nie jest więc demonem mocy, ale w kolejce są jeszcze mocniejsze opcje R i TCR.

Jeździe ma pomóc szybkie DSG oraz elektroniczna szpera. Myślę, że spokojnie VW Golf 8 GTI będzie jeździł pewnie i szybko zarazem.

2020 VW Golf GTI 10 1024x677 Volkswagen przedstawia nowego Golfa GTI

Wizualnie znowu znajdziemy w GTI czerwony lakier oraz czerwone zaciski hamulców zza 19-calowych felg. We wnętrze nadal zachowano motyw czerwonej kraty na fotelach oraz czerwonej nici we wnętrzu. Czy sama karoseria Golfa 8 generacji może się podobać? Moim zdaniem przód nie jest zbyt urodziwy, ale może to kwestia opatrzenia.

2021 VW Golf GTI 6 1024x683 Volkswagen przedstawia nowego Golfa GTI

Samochód do salonów wejdzie w Polsce za kilka miesięcy, a jego cena ma opiewać na około 130 tysięcy złotych.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: