Volkswagen prezentuje Polo GTI i to bez hybrydy!

Niemiecki producent pokazał światu Volkswagena Polo GTI. W 2022 zobaczymy małego hothatcha, który będzie bazować na konwencjonalnym silniku bazowym. Nie będzie żadnych hybryd itp.

Możemy cieszyć się, że Volkswagen nie zabił małych sportowych samochodów, aczkolwiek wygląda dosyć grzecznie. Owszem karoseria posiada parę czerwonych smaczków, niezłe felgi i inny tył, który chyba jako jedyna rzecz wyróżnia się w karoserii tego samochodu. Nie podoba mi się biały lakier egzemplarza ze zdjęć, ale przecież można zawsze wybrać inny.

Polo gti 2 1024x683

Pod maską Polo GTI znalazł się dwulitrowy silnik benzynowy z turbo o mocy 205 KM i maksymalnym momentem obrotowym równym 320 Nm. Wystarcza to na sprint do setki w 6,5 sekundy. Najszybciej autem pojedziemy 240 km/h. Zawieszenie samochodu zostało obniżone, a przedni napęd wspomaga elektroniczny dyferencjał!

Polo gti 3 1024x683

We wnętrzu natomiast pojawiły się nowe lakierowany elementy. Na zdjęciach wyglądają dobrze, ale mogą szybko się niszczyć. Z drugiej jednak strony lepiej mieć takie czerwone materiały niż czarne “piano black”. Do tego spłaszczona kierownica i sportowe fotele.

Cen niestety nie znamy, ale auto do sprzedaży trafi pod koniec tego roku.

Konrad Stopa
fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: