Volkswagen Polo w „niebieskim” wydaniu

Wszystko wskazuje na to, że trend „eko” na dobre zagościł na rynku motoryzacyjnym. Koncerny samochodowe dokładają wszelkich starań, aby sprostać tym proekologicznym aspiracjom. Często przybiera to postać rozbudowanej filozofii promującej rozwiązania ekologiczne. W ten sposób zrodziła się marka BlueMotion Technologies dla wszystkich produktów i technologii Volkswagena pomagających chronić środowisko.

 

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie konwencjonalnych źródeł energii. W ofercie Volkswagena można znaleźć propozycje samochodów z silnikiem benzynowym oraz wysokoprężnym, które są coraz bardziej oszczędne i czyste, a jednocześnie tak pozostają dynamiczne i charakteryzują się wysoką kulturą pracy.

 

Volkswagen Polo w technologii BlueMotion

Pojedyncze rozwiązania wpisujące się ideę ekologicznych samochodów, np. obniżające emisję spalin, można spotkać w większości najnowszych modeli aut. Jednak samochody prawdziwie przyjazne środowisku ekologię mają wpisaną już w swoje „DNA”.

Przykładowo, Volkswagen Polo TSI BlueMotion już na etapie projektowania tworzony był ze szczególną dbałością o ograniczenie zużycia paliwa, a co za tym idzie – emisji dwutlenku węgla. W tym celu zastosowano specjalny pakiet aerodynamiczny zmniejszający opór powietrza, który obejmuje zmienione wloty powietrza, nakładki na progi i zderzaki, odsłony podwozia oraz tylny spoiler.

Dodatkowo „niebieski” Volkswagen Polo został wyposażony w szereg rozwiązań technologicznych, takich jak odzyskiwanie energii z hamowania czy system Start-Stop, co zaowocowało wyjątkowo niskim spalaniem.

Redukcja kosztów i spalin

Oznaczenie BlueMotion towarzyszy najbardziej oszczędnym modelom Volkswagena. Według danych producenta Volkswagen Polo TSI BlueMotion zużywa jedynie 4,1 litra paliwa na każde 100 km, emitując 94 g/km CO2. Co ważne, tak niskie wyniki nie obniżają dynamiki i osiągów podstawowej wersji tego modelu. Kierowcy potwierdzają, że na drodze odmiana BlueMotion zachowuje wszystkie mocne strony klasycznego Polo.

 

Oszczędne auto z nowoczesnym finansowaniem – kalkulator leasingu samochodowego

Ekologiczny samochód jest sposobem na obniżenie kosztów zakupu paliwa. Jednak zanim zaczniemy oszczędzać na kosztach eksploatacji, musimy liczyć się z wyższymi kosztami zakupu auta. Rozwiązania proekologiczne w motoryzacji mają swoją cenę, wiele z nich dostępnych jest za dodatkową opłatą lub w wyższej wersji wyposażenia. Przedstawiciele rynku motoryzacyjnego mają świadomość, że kwestia ceny odgrywa istotną rolę przy wyborze pojazdu, dlatego też oferują wiele sposobów zewnętrznego finansowania zakupu. Kwoty, które przeznaczalibyśmy na opłaty, możemy wcześniej poznać, wykorzystując kalkulator leasingu samochodowego lub rat kredytu.

Ceny nowego Volkswagena Polo w wersji Comfortline z  silnikiem 1.2 TSI BlueMotion Technology zaczynają się od 54 950 zł. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom finansowym, jakim jest np. leasing EasyDrive, zakup „niebieskiej” wersji VW Polo nie musi oznaczać dużego jednorazowego wydatku. Cenę samochodu można rozłożyć na dogodne raty leasingowe, a po 3 latach wygodnie zmienić auto na nowy model w ramach kolejnej umowy.

 

fotografia: Detectandpreserve / CC BY-SA 3.0

Źródło: VW Bank / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: