Volkswagen chce wprowadzić stare, dobre V6

W erze downsizingu pomysł VW popieramy całym sercem, duchem i trzymaniem kciuków. Silnik VR6 z modeli Golfów R32 powróci!

Nowy motor jest już w fazie projektowej u niemieckiego producenta. Fritz Eichler kieruje zespołem inżynierów w procesie tworzenia nowego silnika VR6. Informacje potwierdzają, że będzie on miał pojemność około 3 litrów. Dostanie też turbodoładowanie, którego poprzednicy nie mieli.

Z takich parametrów można wyciągnąć sporo mocy i radości z jazdy. VW chce uderzyć w granice 340-450 koni mechanicznych. Wszystko zależy ile i jakie doładowanie uzupełni silnik VR6. Dla przykładu w modelu koncepcyjnym VW Design Visio GTI uzyskano z takiego silnika ponad 500 KM i 560 NM momentu obrotowego.

VR6 zobaczymy prawdopodobnie w kilku modelach Volkswagena. Między innymi trafi on do najmocniejszych i najbardziej prestiżowych wersji Passata, Scirocco i nowego Cross.Blue. Z niecierpliwością czekamy i jeszcze raz powtórzę. Dzięki Ci VW za podążanie tą drogą!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: