Volkswagen Caddy V już od roku w produkcji

Zakład Volkswagena w Antoninku świętuje właśnie równy rok od momentu uruchomienia produkcji piątej generacji modelu Caddy. Chociaż wielkość produkcji nie jest imponująca, to nie można się oprzeć wrażeniu, że najnowsze wcielenie tego auta coraz częściej widzimy na polskich ulicach.

Warto wspomnieć o tym, że V generacja modelu bazuje na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa VIII generacji.

Uruchomienie produkcji modelu wiązało się z dużym nakładem prac i jeszcze większym nakładem finansowym. Już na dwa lata przed rozpoczęciem produkcji tego modelu w poznańskiej fabryce Volkswagena przebudowano układ drogowy, stanęła nowa hala logistyczna o powierzchni aż 46 tys. m2, o ponad 14 tys. m2 rozbudowano halę spawalni. Do tego wszystkiego należy dodać znaczną robotyzację procesu produkcji. Zakład zainwestował w 450 nowych robotów.

Volkswagen Caddy 2021 1280 02 1024x768

W pierwszym roku produkcji z taśm montażowych zakładu Volkswagena w Antoninku zjechało ponad 75 500 egzemplarzy Caddy w kilku wersjach nadwozia.

Warto również zwrócić uwagę, że samochód może być wyposażony w wykładziny gumowe antypoślizgowe. Takie wykładziny zawsze można dokupić indywidualnie, pełna oferta wykładzin z gumy na posadzki dostępna jest u producenta wyrobów gumowych termoplastik.pl. Co ważne, takie każda wykładzina gumowa może być docięta na wymiar do konkretnego auta.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.