Volkswagen Arteon i Tiguan PHEV – wtyczka w drodze

Elektryfikacja trwa nadal. W szeregach Volkswagena modele Arteon oraz Tiguan w 2020 pojawią się odmianach PHEV, czyli będziecie mogli podłączyć je do gniazdka.

Napęd, który pojawi się w nadwoziach obu modeli to znana konstrukcja z VW Passata GTE, który generuje łącznie 218 KM (400 Nm). Oprócz motoru benzynowego (tak, tak tylko 1,4 TSI) dużą rolę odgrywa silnik elektryczny oraz bateria (13 kWh). Według norm WLTP Passat przejeżdża na prądzie do 56 km. Można spodziewać się, że Arteon będzie miał podobny zasięg, a Volkswagen Tiguan ciut mniej.

vw phev 1 1024x553

To kolejne zapowiedzi modeli po zaprezentowanych już Golfie R i Touaregu R. Co ciekawe Arteon w tej wersji będzie już po liftingu, który przyniesie też wersję kombi (a raczej shooting brake)

Premiera tych wersji plug-in nastąpi jeszcze w 2020 roku. W salonach auta pojawią się w 2021 roku.

Konrad Stopa
fot. VW

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: