Usterka pasów w wybranych modelach Volvo

Niezawodność to jedno z głównych kryteriów, którymi kierują się osoby rozważające zakup samochodu. Za liderów niezawodności uważa się samochody japońskie i niemieckie. Całkowicie odmienne opinie dotyczą aut francuskich i włoskich. O tym, że wiele z przytoczonych opinii to powielane mity, najlepiej niech świadczy ostatnia historia Volvo.

Szwedzka marka, która należy do chińskiego koncernu Geely uchodzi za wzór bezpieczeństwa i niezawodności. Jak się okazuje, także i w Volvo zdarzają się problemy. Jak podaje Urząd Konkurencji i Konsumentów w niektórych egzemplarzach kilku dobrze znanych na polskim rynku modeli mogą wystąpić problemy z linką mocującą przedni pas bezpieczeństwa. Akcja naprawcza naprawcza ma dotyczyć samochodów Volvo z lat produkcji 2007-2020. Na liście ponad 38 tysięcy egzemplarzy znajdziemy m.in. modele: S80, S80L, V70, XC70, S60, S60 CC, S60L, V60, XC60 czy S60.

vcc08953 1250x941 1 1024x771

Na ten moment przedstawicielstwo marki zaleca pozostawienie zapięcia pasa w pozycji pionowej, równoległej do oparcia.

Informacji o aktualnej kampanii serwisowej wybranych modeli udziela Centrala Volvo w Polsce.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volvo

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.